📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více
Ledvinka je skvělým společníkem na cesty. Její umístění nám dává kontrolu nad jejím obsahem. Je však více možností jak a především za jakým účelem nosit ledvinku.

Vyrážíme ven, třeba jen tak na procházku nebo do města. Potřebujeme si s sebou vzít klíče a peněženku plus pár dalších věcí. Ale co když naše oblečení nemá dostatek kapes? Batoh se nám brát nechce - je zbytečně velký a dnes se nám nehodí. Musíme sáhnout po něčem jiném, po něčem skladném. Sáhneme tedy po ledvince. Ledvinka je malé zavazadlo, které se nosí kolem pasu. Pohodlně do nich můžeme dát věci, které potřebujeme. Budeme je tak mít pohromadě, což znamená větší přehled a bezpečí.

Pryč se stereotypem

Ledvinky? To znám, šusťákové a sociální…děkuju, nechci. Mnoho lidí si je tak jistě pamatuje, ať už ze starých filmů nebo z vlastní zkušenosti. Byly to nehezké kapsy umístěné na břiše, kterým chybělo snad vše, co by měly mít. Ale i přes to se používaly. Dnešní doba ledvinkám moc nepřeje, není to zrovna módní trend. ačkoli se už starým typům moc nepodobají. Dnes se jedná o perfektní zavazadla, která se vyrábí v nejrůznějších podobách a variantách. Velké, malé, s kapsami nebo bez nich - těch možností je opravdu mnoho. Stejně tak je tomu i u materiálu.

Šusťáku, odpočívej v pokoji

Odpovědí pro nás, kteří se zajímáme o pokrok z hlediska materiálů u ledvinek je – Nylon. Hlavní materiál, ze kterého je ledvinka ušita, udává i vlastnosti, které budeme požadovat. Hledáme odolnost, pevnost, vodoodpudivost a podobné. Vše tohle nylon nabízí. Má mnoho forem, od 1050D balistického nylonu, který je nejlepší ve své kategorii, k ostatním, ale stále dobrým formám (400D, 600D a tak dále). Krom toho se tyto materiály dají impregnovat, nebo jsou opatřeny povrchovou úpravou. Povrchová úprava například v podobě naneseného teflonu ještě zdokonaluje vlastnosti materiálů. Stále nejsme přesvědčeni? Dalšími prvky na ledvinkách jsou zipy, cvoky a rychlospony. I u těchto spojovacích materiálů se dá počítat s vysokou kvalitou, jen si ji musíme pohlídat.

Skvělý přístup

Ledvinka se připevňuje k tělu pomocí popruhu, který se zapíná kolem pasu. Právě díky tomu nabízí skvělý přístup ke svému obsahu. V přirozené poloze vstoje nám ruce končí u začátku stehen. Pozice ledvinky je tedy pouhých 20 centimetrů nad nimi. Při jízdě na kole, krátkém výletu nebo lehčích stylech turistiky toto umístění opravdu oceníme. A co pohodlí? Pohodlí zajišťují vypolstrované části ledvinky, široký popruh, který se nezařezává a dobře zpracovaná celková konstrukce. Na to si musíme dát pozor i při výběru. Dobrý materiál je samozřejmostí, ale pohodlí a snadný přístup si musíme zkusit. Vnitřní rozvržení také hraje roli. Kolik má ledvinka kapes? kam se co dá dát? Bude mi to vyhovovat? To jsou otázky, které v konečné fázi rozhodují. Ledvinka totiž nemusí být jen malá, ale i poměrně velká. Stejně jako u batohů musíme vědět, k čemu ji budeme používat dřív, než začneme vybírat.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Výška
cm cm
Šířka
cm cm
Hloubka
cm cm
Hmotnost
kg kg
Objem
l l
Materiál