📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více
Notebook by měl být vždy dobře chráněn před okolním prostředím. V tom mu při našem pohybu pomůže adekvátní brašně. Dbejme na polstrování a oddělenou kapsu na notebook. Riskovat se nevyplácí

Svoje elektronické miláčky s sebou nosíme často i několikrát denně. Můžeme jít do práce, do školy nebo je jen zkrátka potřebujeme. Venku na nás čeká svět plný nástrah, který je schopen jednoduše a bez výčitek naše notebooky zničit. Pád, déšť nebo zloději čekají na správný okamžik, až to nebudeme čekat. Kdo by tedy chtěl nosit notebook v ruce nebo v podpaží, je blázen. Jak ho tedy pohodlně přenášet, abychom ho chránili a nebyli tolik nápadní?

Spolehlivě a bezpečně

Pro tento účel nám perfektně poslouží tašky na notebook. Jsou speciálně upravené přímo pro toto použití. Jak upravené, ptáme se? Asi nám dojde, že je notebook velmi choulostivé zařízení na pády a otřesy všeobecně. Při otřesech si můžeme poškodit pevný disk, který pak už nic nezachrání. Každá taška na notebook by měl mít v hlavním prostoru přihrádku, kam se notebook vkládá. Tato přihrádka musí být polstrovaná ze všech stran, aby co nejlépe ochránila notebook před otřesy a vnějšími vlivy. Krom této přihrádky nalezneme v brašnách i další kapsy, které umožňují vložení dalšího příslušenství, jakým je například nabíječka, myš k notebooku, zápisník a psací potřeby. Každá taška je má trochu jinak, více méně se výrobci snaží poskytnout nám co nejlepší možnosti v co nejpromyšlenějším balení.

Dlouhé nošení není problém

Notebooky jsou občas velmi těžké. To záleží především na jejich velikosti a konstrukci. Nicméně s sebou budeme v brašně stejně nosit další věci, které budou přidávat na hmotnosti. U nekvalitní tašky bychom se mohli setkat s nekvalitním ramenním popruhem. Ten by zapříčinil zařezávání do ramene a nepříjemné otlačeniny. S ničím takovým se nemůžeme setkat, když budeme věnovat pozornost tomu, co nakupujeme. Popruh, který si dáváme přes rameno, musí být vždy široký a nastavitelný, abychom dosáhli co největšího pohodlí při nošení brašny. V tom jí pomáhá i polstrovaná část, kterou na popruhách často vídáme. Stejně tak můžeme tašku nosit i v ruce, k čemuž nám pomáhá madlu v horní části.

Vlhkost nechť zůstane venku

Určitě nás už napadlo, že při dešti nám bude polstrovaná kapsa k ničemu. V tomto případě nastupuje další ochranný prvek, kterým je matriál. Materiál musí být pevný a zároveň vodoodpudivý, jinak dojde k protečení plochy tašky a zničení jejího obsahu. Za kvalitní materiál můžeme považovat nylon a jeho modifikace stylu 400D, 600D, 1000D a 1050D. Krom materiálu může protéct voda i spoji. Proto je dobré, když jsou zipy chráněny légou nebo se jedná o voděodolné zipy. V tom případě máme veškeré náležitosti, které by měla taková taška mít.

Pozor na velikost notebooku

V této kategorii nalezneme kvalitní tašky na notebooky. Při výběru si dejme pozor na velikost našeho notebooku. U každé z tašek je přímo zmíněná úhlopříčka, která se do tašky vejde. Stejně tak musí mít taška polstrovanou přihrádku na notebook a další kapsy pro ukládání osobních věcí a příslušenství. To chrání i materiál a spojovací prvky, jakými jsou zipy, kvalita musí být i v nich. V neposlední řadě se dívejme po popruzích. Musejí být široké, pevné a nastavitelné.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Výška / délka
cm cm
Šířka
cm cm
Hloubka
cm cm
Hmotnost
kg kg
Objem
l l
Materiál