📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Stejně jako jiné typy pytlů a batohů či tašek, i lodní pytle jsou určeny k tomu, aby vám hlavně ochránily vaše věci. A to nejen před deštěm, ale i před poztrácením a v neposlední řadě, podrží je také pěkně organizované.

Stejně jako jiné typy pytlů a batohů či tašek, i lodní pytle jsou určeny k tomu, aby vám primárně ochránily vaše věci. A to nejen před deštěm, ale i před poztrácením a v neposlední řadě, podrží vám je také pěkně organizované.

Jak velký lodní pytel chcete, potřebujete a využijete?

Stejně jako jiné typy zavazadel, batohů, tašek a pytlů, i ten určený na loď se dá sehnat v různých velikostech. Stručně, malé, střední a velké. Ty nejmenší pojmou jen 5-20 litrů, ty střední 30-50 litrů a ty větší 60 – 100 litrů, ale klidně i více. Objem závisí na konkrétních potřebách, nicméně je určitě lepší raději o kousek větší lodní pytel, protože se z něj dá snadno vytlačit zbylý vzduch. Popřípadě, dá se sem přidat i jiný kus výbavy, co standardně nosíte jinde (věci na jídlo a vaření kupříkladu).

Moderní lodní pytle se vyrábějí takřka výhradně jen z moderních materiálů, jelikož většina přírodních na ně není vhodná (k čemu by třeba člověk dělal bavlněný lodní pytel, jenž má tendence v sobě držet vodu?). Na moderním trhu se proto dají zdaleka nejčastěji najít materiály jako je PVC, popřípadě jejich kombinace.

Potřebuji speciální funkce u svého lodního pytle?

I když by se zdálo, že lodní pytel je jen kus látky bez jakýchkoliv vymožeností a specialitek, často na nich dnes najdete speciální kapsy vnitřní i vnější (na drobnější předměty), hliníkové / plastové / nerezové součástky v rámci maximální odolnosti na vodu (do slané vody jsou ale nejlepší moderní plastové).

Většinou se dají lodní pytle v nepoužívané formě složit na minimální obsah (dost podobně jako stany, spacáky a šaty). Čím menší plochu z nich vystavíte vodě, tím lépe. Protože tím i příslušně minimalizujete riziko, že se někam i dostane.

Lodní pytle sice perfektně poslouží jednak jako přenosná zavazadla, ale také jako ta, určená přímo na vodu: zejména při akcích typu jachting a rafting. Voda je v těchto případech sice zdrojem hlavně relaxace a zábavy, ale nepodceňte to, jelikož se snadno promění v ničivý živel, když se vám dostane do jediné GPS anebo mobilu. A ono ani nemusí jít o příliš vysokou, popřípadě divokou vodu: ono totiž bohatě stačí k podobné katastrofě klidně i jen 20 cm hladina v miniaturním vesnickém potůčku.

Jaké věci by měl bezpodmínečně splňovat kvalitní lodní pytel?

Značka neuškodí a to jak o samotného lodního pytle, tak to platí i pro jeho případné komponenty: speciálně zipy a suché zipy, jimiž sem protéká zdaleka nejčastěji. Též hrdlo daného lodního pytle by mělo být přijatelně vysoké. Nepromokavost je ale opravdu věc, co by se měla uvažovat a řešit jako první! Další podružnosti jsou již méně podstatné (styl, počet kapes, barva, …).

Určitě nic nepokazíte ani tím, když to bude model vodovzdorný a ve výbavě bude i sprej, jenž tuto vrstvu umí po čase obnovit. Jedině tak si totiž budete moci být jisti, že se dovnitř nedostane nic, co nemá.

Také by neměly být jeho švy jen šité, ale udělané skutečně kvalitně: ideálně zároveň šité a lepené, resp. kombinované. Nezapomínejte, že může snadno dojít i k situaci, kdy vy skončíte ve vodě a daný lodní pytel se musí udržet nějaký čas suchý na vodě / ve vodě.
 

Zobrazit filtr produktů
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Materiál