📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Člun je typ plavidla, jenž je menší jako loď a obvykle bez vlastního mechanického pohonu. Řada člunů je natolik malých, že se přepravují jakoby formou přívěsu za autem. Jsou to i ony malá rekreační nafukovací udělátka.

Člun“ je typ plavidla, jenž je typicky menší jako loď a obvykle bez vlastního mechanického pohonu. Řada člunů je natolik malých, že se dají přepravovat i jen tak jakoby formou přívěsu za autem. Jako „Čluny“ se dnes označují i všechny ty rekreační nafukovací udělátka.

Raději odolnější člun nebo kompaktní ultralight?

Nafukovací čluny se dodávají obvykle v nepromokavém pouzdře.

Co se ale týče těch opravdu velmi malých a kompaktních (použijeme zde slovo „ultra-lighty“), tak ty jsou obvykle natolik lehké, že se je nemusíte bát svěřit na dovolené ani svým ratolestem a pak, vejdou se do prostoru jenž pojme běžná 1,5 litrová láhev na vodu.

U lodí této velikosti i přesto prakticky vždy najdete i integrovaný sedák. Jenž se dá dle výrobce i vysunout či natočit tak, aby se do člunu dalo lehnout bez něj.

Jako tkanina zde bývá použitá ta v rip-stopové úpravě, jelikož ta nejlépe odolává roztržení, prodření anebo snad propíchnutí.

Dá se moderní člun nafouknout i bez pumpy?

Závisí to na výrobci dost a produktu, ale ano, tato funkcionalita se objevuje. Nafouknout bez pumpy se moderní nafukovací člun jistě dá a obvykle podobné řešení nabízí výrobce. Může se ale dle něj lišit i model cenově nebo snad jej u některých najdete jen mezi volitelným příslušenstvím.

Obvykle to bývá řešeno tak, že je přímo součástí obalu / člunu i nafukovací systém. Někteří výrobci v nafukovací systém vychytrale promění obal.

Jaké má moderní nafukovací člun omezení?

U nejmenších nafukovacích člunů se obvykle dočkáte nosnosti i přes 150 kg. A respektujte i to, když vám jej výrobce doporučuje na určitý typ vody a vln.

Větší čluny samozřejmě unesou o to více.

Zobrazit filtr produktů
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Hmotnost
kg kg
Materiál