📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Přehled milníků ESS za uplynulých 25 let

17. února 2023AktualityRadek MládekDoba čtení 5 minut

V tomto článku se zaměříme na nejvýznamnější milníky americké společnosti ESS, stručně se zastavíme u popisu společnosti a zmíníme také 3 produkty, které jsou podle nás těmi nejpovedenějšími.

O společnosti ESS

Společnost ESS (Eye Safety Systems) se sídlem ve Foothill Ranch v Kalifornii se řadí mezi nejznámější světové výrobce ochranných brýlí. Své produkty dodává příslušníkům armády, policie a záchranných sborů. Ochranné brýle ESS si získaly oblibu i mimo tyto 3 primární oblasti. Velmi oblíbené jsou i u hráčů airsoftu, sportovních střelců či cyklistů. Za zmínku stojí i to, že se jedná o jediného autorizovaného dodavatele brýlí pro námořní pěchotu Spojených států. V současné době dodává společnost své produkty do více než 100 zemí po celém světě.

Muž střlí v ochranných brýlích ESS

Přehled milníků ESS za uplynulých 25 let

Společnost ESS založil John Dondero ve státě Idaho roku 1998. Jeho hlavním cílem se stalo navrhování a řešení té nejlepší možné ochrany očí. Společnost postavil na základních dvou kamenech: na inovaci a intenzivním naslouchání zákazníkům. Vše začalo výrobou požárních brýlí. Rozvoj společnosti dále pokračoval v roce 1999, kdyby došlo k uvedení ochranných vojenských brýlí na světový trh. Tým ESS zároveň dodává, že na základě důsledného výzkumu a vývoje docílil revoluce v oblasti ochrany očí.

Za revoluční objev v oblasti ochrany očí považujeme představení balistických brýlí ESS ICE Eyeshield, které disponují vyměnitelným očním štítem. Představením těchto speciálních brýlí se společnost v roce 2002 dočkala prvního významného úspěchu a další na sebe nenechaly dlouho čekat. Hned další rok došlo k uvedení brýlí Recon, Flyby a CDI, které se taktéž těšily velké oblibě.

Ochranné brýle ESS® CROSSBOW™

Ochranné brýle ESS® CROSSBOW™

Tím ale vývoj ESS zdaleka nekončí, společnost i nadále pokračovala v působivém období inovací po celá desetiletí. Tak například v roce 2011 došlo ke schválení brýlí ESS Crossbow pro účely americké námořní pěchoty. V těsném závěsu je následovala řada zcela nových a populárních modelů včetně slunečních brýlí 5B. Roku 2012 společnost představuje brýle ESS Flight Pro a o dva roky později i brýle Influx s pokročilou technologií Adjustable Ventilation System (AVS). Na základě těchto výrobků je jasně patrný závazek ke zlepšení bezpečnosti očí, který bere společnost ESS opravdu vážně.

V roce 2014 dochází ke schválení brýlí ESS Rollbar pro použití americké armády APEL, v reakci na to dochází k navržení mnoha dalších modelů na ochranu amerických vojáků. Mezi velmi důležité modely patří například model ESS Crossblade z roku 2019 a Crossblade LPL-5 Laser Protective Lenses z roku 2022. V současné době si společnost ESS stanovuje za cíl především inovaci a tvorbu té nejlepší dostupné balistické ochrany očí na světě.

TOP 3 produkty z dílny ESS

Ochranné brýle ESS® CROSSBOW™

Tyto brýle jsou jedněmi z nejlepších na trhu. Disponují polykarbonátovými skly o tloušťce 2,4 mm s balistickou ochranou, takže s přehledem odolají přímé střelbě z brokovnice na vzdálenost 10 m. Ochranné brýle ESS® CROSSBOW™ se vyznačují ochranou proti zamlžení zevnitř a jsou vysoce odolné proti poškrábání. Velkým bonusem je i velmi jednoduchá výměna čoček, kterou zvládnete i na koleni během pár sekund.

Ochranné brýle ESS® ICE™

Mimořádně odolné brýle se speciálním systémem ochranného štítu očí s vyměnitelnými komponentami. Stejně jako první model i tyto brýle brání zamlžení a poskytují tak ideální podmínky pro práci v náročném prostředí. Povrchová úprava brýlí ESS® ICE™ zajišťuje dlouhou životnost a odolnost před škrábanci, které by zhoršovaly komfort při nošení brýlí. Za zmínku stojí i technologie ESS Modular Technology, díky které nejsou náhradní skla finančně nákladná a jejich výměna je opravdu snadná.

Ochranné brýle ESS® Crosshair™

Jedná se o poslední ze série 3 nejlepších produktů od společnosti ESS. Tyto brýle disponují podobnými charakteristikami jako dva výše uvedené modely. Za zmínku zde stojí především technologie Tri-Tech Fit™, díky které je nošení brýlí pohodlné a brýle jsou velmi stabilní. Ochranné brýle ESS® Crosshair™ jsou tak vysoce univerzální z hlediska velikosti a nevytváří žádné tlakové body.

Všechny tři námi představené modely jsou prověřené časem a hravě obstojí i v těch nejnáročnějších podmínkách. Na brýle společnosti ESS nedají dopustit profesionální vojáci po celém světě. Dopřejte si i vy kvalitní ochranu očí od společnosti, která je proslulá ochranou zraku po více než 2 desetiletí.

Doporučené produkty

Čtenáře dále zajímá

Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny