📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Káva je na toulkách přírodou ideálním povzbuzením. Udělejte si pauzu, nechte odpočinout svým unaveným nohám a rozdělejte oheň. Pití kávy je rituál, který vyznává asi většina populace. Jen málokomu káva nechutná. A pokud nemáte pití kávy zakázané od doktora kvůli vysokému tlaku nebo srdečním problémům, pak není co řešit.

Káva patří k nejoblíbenějším nápojům a současně povzbuzujícím prostředkům dneska. Přitom ohledně počátků jejího pití kolují jen legendy. Například ta jemenská o pasáčkovi Kaldim, kterému kávovníkové třešně povzbuzovaly kozy. První kavárna vznikla přibližně v 15. století v Istanbulu a od té doby už se postupně začala šířit po celém světě.

Vybavte se na kávový rituál

Každý kávový rituál, zejména ten, který probíhá mimo civilizaci, vyžaduje důkladnou přípravu vybavení. To by mělo být odlehčené a nemělo by zabírat moc místa v batohu, ať už se tedy rozhodnete k jakémukoliv způsobu přípravy. A jelikož venku nenajdete elektřinu, bude se vám hodit spíše mechanické vybavení.

Pomelte si kávu na cestách

Čerstvě pomleté kávě se nic nevyrovná. Proto si s sebou do přírody berte nemletou kávu, ideálně z nějaké osvědčené pražírny, kterou si namelete až cestou. K tomu je přirozeně třeba mechanický mlýnek, jenž vám kávu namele přesně tak, jak na to byly zvyklé předchozí generace. Tedy ne tak, že zmáčknete tlačítko, ale že si voňavý mok zkrátka odpracujete. Můžete to vnímat jako součást onoho rituálu.

Správná filtrace je základ

Díky námi nabízenému vybavení a sadám k filtrování kávy si můžete připravit dokonalý nápoj bez kousků, které by vám skřípaly mezi zuby. Zde je opět důležité, aby sady na kávu zabíraly co nejméně místa v batohu. A abyste jejich váhu pokud možno ani nepoznali.

Vychutnejte si ji z lehkého hrnku

Vybrat si však můžete i lehké hrnky, ze kterých si svůj lahodný nápoj na cestách vychutnáte nejlépe, a dokonce i příslušenství pro tyto hrnky v podobě různých filtrů a sít, díky kterým si z hrnku snadno vytvoříte „mobilní“ french press. Takový, který na rozdíl od toho kuchyňského přežije i tvrdší zacházení. Stejně jako u výše uvedených produktů je i u outdoorových hrnků důležitá výdrž, ale také minimalistické provedení.

Zobrazit filtr produktů
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny

Příprava kávy

Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Hmotnost
kg kg
Objem
l l
Materiál