📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Bez vody bychom vydrželi maximálně tři dny a tak můžeme s jistotou říct, že jde o jednu ze základních lidských potřeb. Dodržování pitného režimu v přírodě je možné díky praktickým hydratačním vakům, pro něž máme i příslušenství.

Hydratační vaky patří k nejpraktičtějším vynálezům, které kdy lidstvo pro účely outdooru vymyslelo. Stačí je vložit do batohu nebo do speciálního obalu na vaky příslušné velikosti, napustit dovnitř vodu, přidat hadičku a můžete dodržovat pitný režim a přitom si zachovat obě ruce volné. Ať už pro fotoaparát, navigaci nebo turistické hole.

Vyčistěte je pořádně

Jenže i hydratační vaky potřebují údržbu. Většina z nich jde samozřejmě čistit i tak, že je obrátíte naruby a umyjete společně s ostatním nádobím. Ale proč si to komplikovat, když existují i jednodušší řešení v podobě čisticích tablet určených speciálně na hydratační vaky, které vak i picí hadičku udrží bez zápachu a nežádoucích chuťových vjemů. Čištění vaků usnadňují i čisticí kartáčky, z nichž některé jsou přizpůsobené konkrétním modelům a tím pádem je práce s nimi vysoce efektivní.

Příslušenství k rozšíření funkcí

Někteří výrobci ke svým hydratačním řešením dodávají i příslušenství k rozšíření jejich funkcionalit. K některým vakům jsou tak k dispozici různé hadičky, ventily a adaptéry, díky kterým můžete z hydratačního vaku rázem učinit třeba zásobník vody v kempu. Ale fantazii se meze nekladou. A to ani fantazii samotných výrobců, takže lze očekávat, že do budoucna se sortiment v tomhle ohledu ještě rozšíří v zatím netušených směrech.

Náhradní díly

Čas od času se nám může stát, že nám u hydratačního vaku odejde hadička nebo pítko. I proto někteří výrobci nabízejí možnost dokoupení originálního příslušenství, které jednoduše zařídí, že si při poškození jednoho dílu nebudete muset kupovat znovu celý vak. Nejenže to vyjde levněji, ale je to i udržitelnější řešení. Jen je potřeba dbát na to, aby byl daný díl skutečně kompatibilní právě s vaším modelem vaku, protože různé vaky mají různé průměry hadiček, různé závity a jiné možnosti uchycení a podobně.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Označení
Cena
Barva
Značka
Hmotnost
kg kg
Materiál