📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Taktické svítilny pro přežití v přírodě si s sebou do terénu berte raději i tehdy, když se tam chystáte jen na jeden den. Ostatně nikdy nevíte, kdy budete potřebovat nouzově nocovat v přírodě… případně jako jeskyňář narazíte na něco zajímavého. Nouzovou svítilnu však doporučujeme sbalit i do auta. V kastlíku u spolujezdce se neztratí a kdoví, kdy ji tam oceníte.

Ruční svítilny (baterky) nebo čelovky určené pro přežití v přírodě musejí na rozdíl od těch běžných splňovat určité parametry, jako je například odolnost vůči povětrnostním podmínkám, hlavně vůči vodě. Ne všechny sice zvládnou ponoření pod hladinu, ale minimálně v dešti by přežít měly. Svítilna pro přežití v přírodě je zkrátka taková, na kterou se můžete vždy spolehnout.

Kvalitní materiály

Svítilny pro přežití v přírodě jsou v drtivé většině vyrobeny z kvalitních a odolných materiálů, které jsou zároveň lehké. Někdy se jako hlavní materiál využívá letecký hliník a takové baterky pak zvládnou i pád z ruky na kámen.

Lehkost a kompaktnost

Další zásadní vlastností taktických svítilen je jejich nízká hmotnost a kompaktnost. Ostatně v plné polní cítíte po několika kilometrech chůze v terénu každý gram, čemuž se samozřejmě přizpůsobují i výrobci. Přenosné a lehké svítilny patří v našem portfoliu k těm nejoblíbenějším. A to se týká jak ručních svítilen, tak čelovek.

Výběr režimů

Důležitý je u ručních svítilen i výběr režimů, které využijete v různých situacích. Základem je přirozeně vysoký dosvit, někdy díky „obyčejné“ ruční svítilně uvidíte klidně až na kilometr daleko. Stroboskopický režim zase dokáže omráčit případného útočníka nebo divoké zvíře a v kombinaci s pepřovým sprejem se může jednat o legitimní způsob obrany bez trvalých následků pro jakoukoliv ze zúčastněných stran. S.O.S. režim zase v nouzových situacích umožní „volání“ o pomoc na dálku. A často si můžete i nastavit tvar paprsku.

Provoz na baterie

Některé svítilny na přímo nabijete skrze USB. Příslušný konektor bývá chráněný gumovou krytkou proti přístupu prachu a vody. Kromě dobíjecích lze někdy použít i nedobíjecí baterie, a to kvůli tomu, že v nouzových situacích se ne vždy nacházíte v místech, kde je k dispozici elektřina.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Celková délka
cm cm
Počet režimů
Světelný tok
lm lm
Dosvit
m m
Hmotnost
kg kg
Napájení
Materiál