📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více
Ochrana rukou je důležitá i při taktickém nasazení. Takové taktické rukavice mohou poskytnout pevný úchop, ochranu před poraněním, ale také poměrně dobrou citlivost. Jak to dokáží,

Rukavice jsou velmi důležitým prvkem v ochraně našeho těla. Existují pracovní rukavice, ochranné rukavice, zimní rukavice, ale také taktické, které nás budou v tomto článku zajímat nejvíce. K čemu takové taktické rukavice slouží a jak zvolit co nejlepší typ, vyhovující všem úkolům, které s nimi budeme provádět?

Co jsou zač?

Taktické rukavice jsou stejně jako ostatní typy rukavic pokrývky rukou. Mají za úkol chránit naše ruce před okolním prostředním a nástrahami, které ukrývá. Při nasazení se na ně budeme spoléhat, jako na součást našeho těla. Budeme prolézat rozbitým oknem, poutat pachatele, střílet, ale také provádět jemnou práci. Abychom byli schopni všeho zmíněného, musíme skombinovat několik různých druhů rukavic. Jsou to střelecké, ochranné a pracovní rukavice. Po konstrukční stránce jsou taktické rukavice vybaveny ochrannými prvky ve stylu vložky proti proříznutí nebo ochraně kloubů. Přítomnost takovýchto vylepšení však není podmínkou pro volbu spolehlivých rukavic. Někomu mohou spíše vyhovovat lehké a jemnější rukavice, které neomezují v hybnosti. Vše se týká našich preferencí, pomocí kterých se dostaneme ke konečnému výběru.

Co kam?

Kvalita a bezpečí se bude bohužel vždy točit i kolem ceny. Pro běžné používání na střelnicích, kdy víme, že budeme jen střílet, maximálně si trénovat tasení a přebití, nepotřebujeme prvotřídní taktické rukavice. V tomto případě stačí obyčejné s pohodlným zapínáním a dobrým úchopovým gripem. Takové rukavice nemusejí být moc drahé, a přesto vyhoví našim požadavkům. Naproti nim stojí opravdu velmi kvalitní taktické rukavice s ochrannými prvky a kombinovanými materiály. Tyto rukavice mohou být těžší, ale neměly by omezovat hybnost ruky. Pamatujme také na kontakt se spouští.  Při zásahu nebo nácviku budeme čas od času potřebovat vystřelit. Hrubé rukavice ze silného materiálu, které budou omezovat cit v rukách, nám sníží přesnost i na 70%. Pochopitelně rukavice pro precizní střílení mají odnímatelný díl ukazováčku. Díky tomu získáme perfektní kontakt se spouští. Velkou roli hrají i materiály.

Více = lépe

U taktických rukavic by se o materiálech dalo mluvit opravdu dlouho. Nejen, že se jich používá velmi mnoho, ale i vhodnost jednotlivých materiálů je diskutabilní. Nejlepší možností je kombinace jednotlivých materiálů, která přináší spojení jejich vlastností a vhodnější konstrukci. Kůže se používá jak syntetická, tak přírodní. Dále se setkáváme například se Spandexem®, což je elastické umělé vlákno. V krajních případech se používá i  neopren nebo Softshell® a však tyto dva materiály nejsou pro toto použití nejideálnější. V reálné situaci nám většinu konstrukce bude tvořit kůže. Na dlaních musí být zesílená texturovaná vrstva, která dodá lepší úchop a zvyšuje odolnost rukavic. Chceme-li dostát bezpečnostním směrnicím, měli by i taktické rukavice mít ochranu kloubů. Ta může být vyrobena buď z tvrdé skořepiny, což není ideální pro užití na taktických rukavicích, nebo z gumy. Pro lepší pocity se setkáváme i s vložkami proti proříznutí nebo směsí karbonu, která chrání nás i rukavice samotné.

Pohodlí

Zapínání rukavic je vždy na zápěstí, maximálně pár centimetrů na ním. Nejideálnější je pásek na suchý zip. Pamatujme, že nám musejí rukavice dobře sedět, jinak s jejich vlastnostmi nebudeme spokojeni.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Hmotnost
kg kg
Materiál