📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Boty by měly být vždy čisté. Tak budou nejlépe splňovat své vlastnosti a nikdy nás nezklamou. Čistý materiál nám totiž poskytne vždy to nejlepší ze sebe. Čím a jak tedy čistit?

Jak se často hlásá – co je mokré, to je čisté. Všichni asi víme, že tomu tak není, proto je potřeba používat adekvátní čisticí prostředky na příslušné materiály. Zkusme si to aplikovat na nás, taky používáme na ruce, na hlavu a na zuby jiné prostředky. Podobně tomu je i u bot. Právě takovým čištěním se prodlužuje jejich životnost, ale také jimi obnovujeme jejich vlastnosti. Pěkné čisté boty působí lépe, než ty zablácené.

Kartáč a kartáček

Bohužel není vše jednoduché a my si musíme uvědomit, že čištění bot má svá kritéria. Nestačí pouze odrbat vnější špínu, musíme příslušnými nástroji vyčistit materiál, jak jen to bude možné. K tomuto účelu skvěle poslouží kartáčky. Na boty bychom jich měli mít hned několik. Tvrdý na hrubou špínu a měkký na jemné čistění. Nemusíme se obávat, materiál to s přehledem vydrží. Stejně jako kůže, nebo jiný materiál, si zaslouží čištění i podrážka. Zbavme ji kamenů a ostatních nečistot, ať funguje a vydrží co nejdéle. A to stačí jen kartáč? Dobrá otázka.

Přípravkem k vítězství

Obyčejný kartáček nestačí, proto musíme používat adekvátní přípravky, kterými botu vyčistíme, jak jen to bude možné. Tety přípravky se liší podle materiálu, ze kterého je bota vyrobena. Jejich následovné použití je jednoznačné. Naneseme na kartáč, nebo na botu a krouživými pohyby čistíme její povrch.

Podle materiálu zvolme sadu

Při výběru takovýchto doplňků je potřeba přizpůsobit je našim botám. Jiné přípravky se používají na boty kožené a jiné na ty ze syntetiky, nebo přírodních materiálů. Záměna čisticích prostředků by mohla nevratně poškodit materiál. Nejlepší volbou jsou čistící sady, které obsahují vše, co budeme potřebovat – od kartáče až po čistidla.

Zobrazit filtr produktů
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka