📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Správná péče o koženou obuv je tak důležitá, jako péče o naší kůži. Boty musíme mýt, ale i krémovat a leštit, aby kůže zůstala v dobrém a funkčním stavu. Jak na to? Jaký krém a leštidlo nejlépe zvolit?

Boty potřebují péči. Tedy především kožené boty ji potřebují. Kůže na botách, je stejná jako ta naše, také potřebuje živiny a péči, aby hezky vypadala a fungovala tak, jak má. K tomu je potřeba hned několik postupů. Díky nim udržíme boty stále svěží, funkční a především hezké na pohled. Nám se však nejspíše bude jednat o zdraví takových bot. Jak toho tedy nejlépe docílit?

Pěkné, čisté a zdravé

Každá péče o boty by měla začít jejich usušením a vyčistěním hrubým kartáčem. Poté se můžeme začít zajímat o celkový vzhled a vyživení. K tomto vyživení skvěle poslouží krémy na boty. Obsahují přírodní vosky a ostatní látky, které boty potřebují. Jejich nanesení je jednoduché. Stačí vzít malý kartáček a zapracovat krém do struktury boty. Nakonec vše rozleštíme pomocí hadříku, který zároveň odstraní přebytečný krém. Pochopitelně existuje několik druhů krémů, které se především liší svou barvou. Máme krémy na hnědé boty, na černé a tak dále. Dejme si pozor, jaký krém používáme na jakou část boty. Pakliže bychom přejeli černým krémem hnědou kůži, dojde ke ztmavnutí a vizuálnímu znehodnocení. Jinak obsah živin je stejný, takže na funkčnosti bychom kůži neměli ubrat.

Nezapomínejme

Mnoho lidí už tuto aktivitu nevykonává. Může za to nedostatek času nebo houbičky napuštěné silikonem, které se tváří jako dobrá volba. Zkusme se na chvilku vrátit ke kořenům a boty si pořádně ošetřit. Nepopraskají, nezbačkorovatí, budou stále krásné a my se budeme cítit lépe, než v zašlých popraskaných a nehezkých botách.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Hmotnost
kg kg
Objem
l l