📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Aby vám boty co nejdéle vydržely, je třeba se o ně odpovídajícím způsobem starat. Proto jsou tu přípravky v kategorii příslušenství a údržby obuvi, které zahrnují široký sortiment čisticích prostředků, impregnací a vosků, ale i tkaniček, vložek do bot a dalších doplňků.

Svoji outdoorovou obuv raději nezanedbávejte. Odvděčí se vám dlouhou životností i správnou funkcí po mnoho let. Boty do terénu jsou specifické tím, že si je kupujeme na dlouho a že je po celou dobu jejich životního cyklu většina z nás využívá naplno, na rozdíl od bot určených do města. Co všechno tedy v kategorii údržby obuvi nabízíme?

Čisté boty = funkční boty

Funkční boty jsou ty, které jsou čisté. Pokaždé, když přijdeme domů z túry, měli bychom se postarat nejen o sebe, ale i o svoji obuv. Nejprve je třeba z bot kartáčkem nahrubo odstranit viditelné nečistoty. Ano, tedy i kartáčky u nás najdete, a to dokonce v různých variantách pro různé materiály či typy nečistot.

Poté můžete zbytek nečistot odstranit vlhkým hadříkem a boty nechat uschnout. A následně obuv ošetřit opět podle toho, z jakého materiálu je vyrobená. Zatímco u textilních svršků dáváme přednost impregnaci, která snižuje riziko promoknutí, kůži ochrání včelí vosk. Ten udržuje koženou obuv stále svěží a odolnou. Naneseme ho, necháme v teple zatavit do pórů kůže a následně jej rozleštíme.

Jen ještě jedna poznámka k impregnaci – ta by měla materiál obuvi vyživovat a současně by neměla ucpávat póry a zabraňovat tak prodyšnosti bot. Námi nabízené moderní impregnační prostředky tyto parametry splňují.

Pohodlí především

K dalším doplňkům pro obuv, které naleznete v této kategorii, patří vložky do bot, které mohou být primárně zateplovací nebo ortopedické. Každopádně při správně zvolené velikosti vám zajistí vyšší úroveň komfortu při chůzi. Vyrábějí se z různých materiálů, přičemž nejčastěji se jedná o tzv. paměťovou pěnu, která si zachovává svůj tvar kopírující vaše chodidlo, ale setkáme se dokonce i s modely z merino vlny, která skvěle odvádí vlhkost a je velice pohodlná.

Fyzická ochrana bot

O fyzickou ochranu bot před vnějšími vlivy se zase postarají holeňové návleky, které zabraňují pronikání vody, sněhu, prachu či bláta okrajem boty dovnitř k chodidlu. I tento doplněk tak prodlužuje životnost obuvi a navíc v chladných měsících slouží jako extra izolační vrstva pro „slabé místo“ mezi botou a kalhotami. A nakonec ještě musíme zmínit náhradní tkaničky, které u nás seženete v různých délkách a hodí se mít jeden pár navíc v batohu. Nezabere totiž téměř žádné místo a v nouzové situaci jako když ho najdete.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Velikost
Značka
Hmotnost
kg kg
Objem
l l
Materiál