📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Dalekohled Diamondback 8x 28 Vortex® - zelený

Prodej produktu byl ukončen
EAN:
Délka záruky: 2 roky
Popis a parametrySouvisející článkyDotaz k produktu
Popis a parametry

Binokulární dalekohledy Diamondback náklady na pořízení vzdorují poměru cena / výkon na celosvětovém trhu s optikou. Neuvěřitelně efektivní a velmi výkonný optický systém s vylepšenými čočkami s povrchovou úpravou dielektric nabízí senzační obraz a působivý výkon při slabém osvětlení – perfektní pozorování například lovené zvěře či jiných cílů.

Diamondback 8x 28 americké značky Vortex je binokulární dalekohled malých rozměrů a poměrně nízké hmotnosti. Disponuje dostačujícím zvětšením až na osminásobek, průměrem objektivu 32 mm a výborným zorným polem 110,67 m / 1 000 m. Po složení se vejde i do malého batohu či brašny. Dalekohled Diamondback 8x 28 je ideální společník pro lovce a pro myslivce i na turistiku, zbytečně nepřidává na hmotnosti nesené výbavy, avšak přináší možnost kvalitního pozorování i v chladnu nebo v zimě při mrazivých teplotách.

Moderní technologie přinášejí skvělé pozorování

Střechové prizmatické hranoly ze skla BaK4 a čočky s antireflexní úpravou povrchu dielectric a s povrchovou úpravou fully multi-coat na venkovních skleněných částech, jejichž povrch je ve styku se vzduchem, poskytují vynikající kvalitu obrazu díky extrémně vysoké transmisi světla. Poskytují tak optimální pozorovací výsledky. Tato nejmodernější technologie zaručuje naprosto jasný obraz s vysokým kontrastem, s ostrými konturami a s přirozeným barevným rozlišením.

Nastavení a zaostření pro každého

Ostření je ovládáno středovým kolečkem, je tedy centrální a v jednom okamžiku tak zaostřujeme obě strany současně. Je dostatečně přesné a umožňuje ostřit i na blízké objekty již od vzdálenosti 1,98 m. Na pravém okuláru se nalézá dioptrická korekce, jejímž prostřednictvím přizpůsobíme obraz přesně pro své oči. Díky tomu, že dalekohled lze ohnout v kloubu podle středové osy, lze uzpůsobit vzdálenost výstupních pupil rozestupu očí. Dalekohled se tak přizpůsobí všem členům rodiny, ať už dětem nebo dospělým, s očima blízko u sebe či naopak daleko od sebe.

Postup nastavení zaostření

Určete si objekt pro pozorování, cca 20 yd (cca 18,29 m) vzdálený. Po celou dobu stůjte na jednom místě. Nejprve rukou zakryjte pravý objektiv a sledujte objekt levým okem skrz levý tubus. Otáčejte středovým kolečkem, až je zaostření podle Vašich představ. Následně zakryjte rukou levý objektiv a dívejte se pravým okem do pravého tubusu. Nyní otáčením nastavte kolečko pro korekci dioptrií, až je zaostření podle Vašich představ. Nastavení kolečka diopter si zapamatujte nebo někam poznamenejte, pro případ potřeby jej znovu nastavit. Od tohoto okamžiku budete pro doostření obrazu používat jen středové kolečko.

Snese i drsnější podmínky

Je vodotěsný a nárazuvzdorný a navíc plněný Argonem (Argon mnohem lépe chrání vnitřní části dalekohledu před nežádoucím rosením než Dusík) a utěsněný "o" kroužky, takže se uvnitř nezamlží. Speciální úprava pogumováním Rubber Armor přináší dlouhou životnost, absorbuje nárazy a otřesy a zajišťuje ochranu dalekohledu před mechanickým poškozením, stejně jako další ochranu proti vlivům okolního prostředí. V kombinaci s hrubou texturou na bocích brání sklouznutí rukou, dává uživateli perfektní, jistý a pevný úchop v chladu i v horku, v dešti či při sněžení, při intenzivním slunečním svitu, ať je dalekohled mokrý nebo namrzlý, tedy za všech podmínek a okolností.

Hermeticky uzavřený

Speciální těsnicí technologie chrání high-end optiku před vnějšími vlivy. Žádný prach, žádná nečistota a žádná vlhkost nemůže proniknout dovnitř do dalekohledu a způsobit poškození a / nebo vady na poskytovaném obrazu.

Jak je libo - s brýlemi i bez nich, v ruce nebo na trojnožce

Gumový kalíšek na oko – očnice – je vysouvací a umožňuje použití dalekohledu s brýlemi. Dalekohled je možné při pozorování buď držet v ruce (pro nošení dalekohledu zavěšeného na krku je dalekohled na obou stranách vybaven průvlečnými očky na upevnění dodávaného popruhu), nebo jej umístit na stativ (pro tento účel je dalekohled osazen paticí pro adaptér tripodu). Nabízí také možnost upevnění k okénku automobilu.

Chráněný a bezpečně uložený

A když dalekohled nepoužíváme, uložíme jej do dodávaného pouzdra, v němž je bezpečně uložený a přepravovaný. Krytky chrání objektivy i výstupní pupily. V dodávce nalezneme také čistící utěrku a nosný popruh.

Pečujte o čočky

Když dalekohled nepoužíváte, nasaďte na čočky krytky a uložte jej do dodávaného pouzdra. Abyste udrželi brilantní výkon dalekohledu, čočky je nutné pravidelně udržovat v čistotě, odstraňovat šmouhy, nečistoty, oleje nebo otisky prstů. Nejprve vždy odstraňte hrubé nečistoty (aby se při čištění čočky nepoškodily) jemným, k tomu určeným, štětečkem. Potom svým dechem zamlžte čočky a vyčistěte je neabrazivním hadříkem. Nikdy nepoužívejte kapesníky (ani papírové ani látkové), bavlněné nebo flanelové tkaniny. Mohli by způsobit škrábance, které pak kazí výhled. Ideální je použití k tomu určené sady, například Fog Free Vortex.

Upozornění: Dalekohled nepoužívejte na pozorování slunce nebo jiných zdrojů intenzivního světla. Tento dalekohled k tomu není určený a takové sledování může poškodit sítnici či rohovku a v extrémních případech může vést až ke slepotě!

Benefity, o kterých musíte vědět:

 • binokulární dalekohled
 • vždy po ruce
 • poměrně lehký a kompaktní
 • snadno ovladatelný
 • jednoduchá manipulace jednou rukou
 • moderní technologie
 • vodotěsný - utěsněný "o" kroužky
 • nárazuvzdorný
 • ošetřen proti vnitřnímu zamlžení - plněný Argonem
 • střechové hranoly ze skla BaK4
 • čočky s antireflexní úpravou FMC
 • hranoly a čočky s úpravou dielectric
 • velmi jasný obraz s vysokým kontrastem, s ostrými konturami a s přirozeným barevným rozlišením
 • vysouvací multipoziční gumový kalíšek na oko umožňuje použití s brýlemi
 • dioptrická korekce na pravé straně
 • speciální úprava pogumováním Rubber Amor s texturou pro jistotu úchopu
 • krátký střed – dostatek místa na ruce pro komfortní držení
 • poutka na jistící / nosný popruh
 • těsnicí technologie chrání high-end optiku před vnějšími vlivy
 • šňůrka na krk
 • přepravní pouzdro
 • krytky na obou stranách
Důležité parametry
Výška / délka
11,2 cm
Šířka
11,7 cm
Zvětšení
8 x
Hmotnost
397 g
Detaily materiálu
Hranoly: sklo BaK4
Úchop: guma
Kalíšek na oko: guma
Další specifikace
Průměr objektivu: 28 mm
Průměr výstupní pupily: 3,6 mm
Vzdálenost výstupních pupil: 55 mm až 74 mm
Eye relief (vzdálenost oko - pupila): 18 mm
Zorné pole na 1 000 yd (cca 914,4 m) – lineární: 101,19 m
Zorné pole na 1 000 m – lineární: 110,67 m
Zorné pole na 1 000 yd (cca 914,4 m) – úhlové: 6,2º
Nejkratší vzdálenost objektu pro zaostření: 1,98 m
Použití spolu s brýlemi: ano
Vodotěsnost: ano, utěsněno “o“ kroužky
Nárazuvzdornost: ano, Rubber Armor
Technologie proti zamlžení: ano, plněno Argonem
Upevnění: šňůra na krk, tripod, okénko automobilu
Prizmatický systém: střechové hranoly
Povrchová úprava hranolů: dielectric
Povrchová úprava čoček: antireflexní FMC + dielectric
Součástí dodávky
Dalekohled
Nosný popruh
Krytky na objektivy
Krytky na výstupní pupily
Přepravní pouzdro
Čistící utěrka
Související články
Voděodolné vybavení. Udržíme vás v suchu!Přečíst článek
Jak na správnou impregnaci outdoorového vybaveníPřečíst článek
Nastala sezóna grilování a vaření v přírodě!Přečíst článek
Novinka na Rigad: Opasek Magnetix™ Battle Belt od Agilite Gear®Přečíst článek
Kore a FlexFit: detaily, na kterých záleží!Přečíst článek
Káva nejlíp chutná venku!Přečíst článek
Pohodlné spaní v hamace není sci-fiPřečíst článek
Zápach z bot? Zbavte se ho jednou provždy!Přečíst článek
Hmyz se probouzí. Braňte se!Přečíst článek
Vybíráme hamaku pro pohodlné spaní v příroděPřečíst článek
Jarní úklid: máte vyčištěné zbraně?Přečíst článek

Dotaz k produktu

Zadejte Vaše jméno *
Zadejte Váš e-mail *

Kategorie produktu

Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny