📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Ne každý z nás má zdraví zrak, každý ale musí zrak chránit. V tomto ohledu se hodí dioptrické vložky. Ty se bohužel nehodí do každých brýlí. Proto je třeba si jejich nákup rozmyslet.

Lidé s vadou zraku, kterou může být krátkozrakost nebo dalekozrakost, byli vždy trochu v nevýhodě. Ochranné brýle se dioptrické nedělají, takže nezbývalo nic jiného, než nosit dioptrické brýle místo ochranných. Nebylo to nejbezpečnější, ale alespoň to trochu chránilo. Této nevýhodě je konec. Díky firmám, jako je ESS si můžeme do svých ochranných nebo střeleckých brýlí, nechat namontovat dioptrické vložky. Jak ptáme se? Jednoduše...

Koupit, vybrousit, nosit

Stačí si k adekvátním brýlím koupit dioptrickou vložku. Tato vložka v sobě má malé vzorníky, podle kterých se vybrousí naše skla. Jednoduše tedy vezmeme do optiku tuto vložku a necháme si od nich vyrobit a zasadit skla. Pomocí upevňovací nosní krytky vložíme dioptrickou vložku do brýlí a zázrak je na světě. Můžeme si vybrat z několika variant - buď je vložka z kovu nebo z plastu. Těžko říct, která z nich je lepší. Kovová obroučka nemusí být tolik silná a její linie zaniká s linií dioptrických skel. Plastová je zase lehčí a lépe skla brání. Je na nás, jakou vložku si vybereme.

Pozor na typ brýlí

V našem obchodě nalezneme dioptrické vložky jak plastové, tak kovové. Při jejich výběru je nutné dát si pozor na kompatibilitu s našimi brýlemi. Ne do každých jde vložka umístit. Každopádně nabízíme jak vložky, tak i brýle s nimi kompatibilní.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Označení
Cena
Barva
Značka
Materiál