📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více
Jíst v přírodě příborem není nic neobvyklého. Ale co nahradit klasický příbor něčím modernějším. Říká nám něco termín Spork nebo Knork? Tyto dva druhy příboru totiž doslova dobily svět.

Jak jistě dobře víme, i králové jedli rukama. Proč by tedy tento způsob nemohl být dost dobrý i pro nás? Naneštěstí žijeme v kultivovaném světě a každý z nás je zvyklý a nějaký ten luxus. Když už nemůžeme mít čistá prostěradla, ať se alespoň můžeme v klidu najíst. Ono – řízek se jí rukou dobře, ale polévka nebo těstoviny už na tom tak světle nejsou. V přírodě si vždy poradíme, to je pravda. Není však jednodušší, mít u sebe příbor tak, jak ho máme rádi? Pokud namítáme, že tahat s kapse, vidličku, nůž a lžíci, je poněkud neohrabané - čtěme dál, ať poznáme eleganci dnešní doby.

Každý zvlášť

Chceme-li si užít stolování tak, jak to máme rádi i na dalekých planinách někde v divočině, musíme se dobře vybavit. Jendou z možností jsou klasické příbory. Nebojte, nebudeme je muset tahat doma v kuchyni z šuplíku. Máme na mysli něco trochu více sofistikovaného. Na stránkách našeho armyshopu nabízíme spoustu alternativ. Chceme-li zůstat u toho, na co jsme zvyklí, jistě nás potěší skládací dělené příbory. Jedná se o příbory, které se dají složit, aby nezabíraly moc místa. Takové je schováme do příručního zavazadla nebo batohu. Možností složení je opravdu mnoho. Buď se mohou překládat přes půl, nebo skládat podobně jako zavírací nože, tedy do držadla. Stejně tak si můžeme pořídit na první pohled neskutečně vypadající sadu, kde jsou veškeré části složeny do jednoho celku. Po jeho rozložení získáme samostatné příbory a často i otvíráky na konzervy nebo na lahve. Takové sady jsou však poměrně náročné na prostor. Nabízí moderní doba i něco inovativního?

S.P.O.R.K a K.N….K

Asi každý z nás se bude trochu divit názvu. Spíše to vypadá, jako kdybychom špatně napsali zkratku Staré Říše Římské. Nenechme se ale pomýlit, opravdu se jedná o jídelní potřebu. Třeba kdybychom to napsali takto Spork a Knork…stále nic? Zkrátka je na výpravách potřeba šetřit jak místem, tak i vahou. Proto jsou příbory zbytečně složité. Naštěstí existují tyto dva příbory, které už nic jiného nepotřebují. Spork, abychom lépe pochopili, pochází se složenin slov Spoon a Fork, tedy lžíce a vidlička. Představme si tedy lžíci, která nemá kulatý vršek, nýbrž jsou na něm malé výstupky. Ty suplují funkci vidličky. Nebo druhá možnost – Na jednom konci je vidlička a na druhém lžíce. Když si rozložíme složeninu Knork na Knive Spoon a Fork, určitě nám už dojde, oč se jedná. Prakticky je levá strana vidličky opatřena zoubky pro řezání jídla. Díky Knorku a Sporku, se nemusíme starat o zbytečně složité a těžké příborové sady. Existuje však vhodný materiál?

Zase ty plasty

Ať se to může zdát jakkoli neuvěřitelné, Sporky a Knorky se opravdu vyrábějí z plastu. Ano, některé firmy je dělají z nerezové oceli. Ta více vydrží, je pevnější, ale zároveň těžší. Moderní plasty jsou také velmi pevné, čímž poskytují skvělé vlastnosti těmto jídelním potřebám. Podobně tomu je i u ostatních, standardnějších modelů příborů. Ačkoli zde se více setkáváme s kovy, než s plasty. Tak jako tak se jedná o dobré materiály, které nás nezklamou.

Klasika, nebo Spork?

Výběr je opět na nás. Někomu nemusí vyhovovat jezení se sporkem nebo knorkem. Proto jsou pro něj lepší klasické modely příborů, kterými člověk nic nezkazí. U výběru si dejme pozor na materiál. Zdravotní nezávadnost a odolnost vůči korozi je zde na prvním místě.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Označení
Cena
Barva
Značka
Délka v zavřeném stavu
cm cm
Celková délka
cm cm
Hmotnost
kg kg
Materiál čepele / nástrojů
Materiál rukojeti
Materiál