📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Trochu toho alkoholu na cestu se vždy hodí. Stylově ho můžeme nosit v placatce, kde bude chráněn až do potřeby použití. Placatky se liší svou velikostí, ale také designem. Jaké tedy máme,

Venku zima a my jsme zmrzlí až na kost. Ať už chceme nebo ne, v tomto případě by nám skvěle pomohl alkohol. V malém množství dokáže zahřát a nabudit metabolismus k lepšímu výkonu. Jenže jakým způsobem přenášet alkohol na výletech? Skleněné lahve jsou nesmysl, stejně tak i ty plastové. Chtělo by to něco, co by se dalo použít při více situacích. Něco, co je vkusné a zároveň užitečné. Chtělo by to placatku. Její historie je pokryta kriminální činností. Ačkoli se používaly ve větších rozměrech už pár století, největší nárůst zaznamenaly během 18. století. Ženy ve Velké Británii s jejich pomocí pašovaly alkohol na paluby válečných lodí. Pomohl jim k tomu především jejich tvar, který je mírně zaoblený. Skvěle kopíruje anatomii nohy, což byl hlavní důvod k jejich používání. Zkrátka si ji přivázaly na stehno a překryly sukní. Další využití našly placatky v době americké prohibice, kdy se používaly k urývání alkoholu pro osobní potřebu. Jak je vidět, jsou placatky úzce spjaty s alkoholem, pro nic jiného se ani nevyužívají.

Co to vlastně je?

Placatky jsou různě velké nádoby, vyrobené především z nerezové oceli. I díky tomu se jedná o velmi vkusný doplněk, který se hodí jak pro turistiku, tak i k saku nebo jen tak s sebou ven. Jak jsme zmínili, placatka má obdélníkový tvar se zaoblenými hranami. Její tělo je prohnuté, aby lépe seděla v kapse u kalhot. Nenarušuje tak její linii, čímž o sobě nedává přehnaně moc vědět. Může zato i její poměrně tenký profil. Záleží především na obsahu, ale většinou tloušťka nepřesahuje 2 centimetry. V opačném případě by pozbývala svůj účel. Zajišťuje se pomocí šroubovacího uzávěru připevněného pomocí odklápěcího mostu. Díky tomu víčko neztratíme.

Výběr

Když vybíráme placatku, musíme se prodrat skrz kvanta vzorů a designů, které nám trh nabízí. Především si dobře zvolme objem placatky, od které se odvíjí i její velikost. Ta je pro nás směrodatná. Do batohu se toho vejde spousta, do kalhot nebo saka už tolik ne.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Hmotnost
kg kg
Materiál