📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Navázání spolupráce s GunLEX

23. února 2017AktualityHájek PetrDoba čtení 2 minutyPřečteno: 1602x

Všem členům nezávislého sdružení LEX bude od nynějšího dne nadále ze strany www.rigad.cz poskytována sleva na veškeré naše vybavení, oblečení a věci ve výši 5 %.

Spolupráce s GunLEX

Co je zač sdružení LEX, co má za cíle a jaké aktivity provozuje?

Sdružení LEX aneb také GunLEX je nezávislé sdružení vzniknuvší v roce 1998 a bránící práva občanů. Hlavně jde samozřejmě o práva a zájmy legálních držitelů zbraní. Na tom se LEX podílí četnými aktivitami – pořádáním přednášek, střeleckých soutěží nejen pro mladé a zkrátka, snaží se bořit zbraňové mýty kamkoliv přijde. Cílem sdružení není nic menšího nežli zajistit, aby každý občan ČR měl právo držet a používat zbraň. Nejen k výkonu hobby, obraně, ale i zaměstnání nebo práva myslivosti.
I když, ono to zde samozřejmě není jen o těch palných zbraních, jak by se možná na první pohled zdálo. Tak kupříkladu v Německu (a četných dalších zemích EU) jsou nunchaku brány jako zákeřná nezákonná zbraň a jejich nošením se dostanete do problémů. Logicky tedy jde i o to, abychom kupříkladu nebyli omezeni třeba při nošení zálesáckých nožů na délky pod čtyři palce (cca 10 cm) jako v řadě západních zemích (ne snad, že by si jakýkoliv potenciální chmaták nemohl přibrousit první kus plechu, na který narazí...).

Čtenáře dále zajímá

Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny