📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Taktické rukavice do každé situace

27. října 2023Rady a tipyRadek MládekDoba čtení 4 minuty

V dnešní době je armádní trh plný nekvalitních taktických rukavic, které se vám rozpadnou už po první akci. Jak tedy vybrat kvalitní rukavice, které hravě obstojí i v opravdu náročných podmínkách? Připravili jsme si pro vás několik rad a tipů, kterými je dobré se při výběru nové výstroje řídit.

Proč jsou rukavice důležité?

V dnešní době již vojáci nevyráží do boje obtěžkáni mečem, halapartnou nebo palcátem. S pokrokem ve zbrojířství se zbraně staly nejen daleko účinnějšími, ale také mnohem více propracovanými a náročnějšími na obsluhu. Moderní voják potřebuje volné prsty na to, aby mohl stisknout spoušť, odjistit pojistku nebo rozebrat a vyčistit zbraň přímo v terénu. Je proto zcela pochopitelné, že dnešní střelné zbraně by se daly jen velmi těžko ovládat bez rukavic, které neomezují pohyb ruky

Taktické rukavice ale samozřejmě nebyly stvořené jen k tomu, abyste na svých rukách měli pěkný módní doplněk. Rukavice chrání vaše ruce před odřením, pořezáním, skřípnutím kůže a dalšími zraněními, které by pokazily váš střelecký zážitek nebo dokonce ohrozily vaše zdraví. Důležitou vlastností je i to, že díky odvodu potu bude váš stisk a úchop pevnější, závěr pušky vám nebude prokluzovat a také se vám na ruku nenalepí všechno jehličí a hlína světa. S kvalitními rukavicemi se nemusíte bát o své prsty, dlaně a klouby, vaše ruce budou zcela v bezpečí.

Taktické rukavice M-Pact. Zdroj: Rigad

Taktické rukavice mají ochranné prvky na exponovaných místech. Jsou koncipovány tak, aby rukavice nijak neomezovala pohyb.

Všechny rukavice jsou stejné. Nebo ne?

V dnešní době je čím dál složitější rozeznat kvalitní produkty od těch méně kvalitních. Po světě koluje spousta napodobenin, které na první pohled vypadají dobře, ale při první akci se začnou trhat a nakonec se rozloží úplně. Myslete na to, že taktické rukavice chrání vaše ruce, které potřebujete pro většinu denních úkonů. Už z toho důvodu je důležité, se zamyslet nad tím, zda chcete na svých rukách šetřit, nebo jim dopřejete potřebný komfort, který si zaslouží.

Klíčové vlastnosti taktických rukavic

Pokud nejste přímo odborník na výběr rukavic, nezoufejte, připravili jsme si pro vás několik vlastností, na které se při výběru zaměřit.

Kvalitní materiál

Podobně jako u kvalitních batohů, oblečení, brašen a dalšího vojenského vybavení, i zde hraje hlavní roli materiál, ze kterého jsou rukavice vyrobené. Kvalitní rukavice jsou obvykle vyrobené z kůže, syntetické kůže nebo z mimořádně odolných nylonových vláken. Použitý materiál je jedním z nejdůležitějších aspektů rukavice, protože drží celou konstrukci pohromadě. V případě nekvalitního základu se zkrátka rukavice velmi rychle rozloží. Při výběru je proto důležité věnovat typu základového materiálu velikou pozornost.

Volnost pohybu

V rukavicích musíte mít zkrátka dostatečně citlivé a pohyblivé prsty. Silně obrněné rukavice jsou možná dobré pro šerm, ale v moderním světě je jejich využití značně omezené. Při nákupu málo pružných a pevných rukavic vám vaše ruce na konci dne opravdu nepoděkují. Je proto důležité zvážit všechna pro a proti.

Taktické rukavice Magpul. Zdroj: Rigad

Taktické rukavice by měly nejen obstát v jakékoli situaci, ale zároveň zachovat maximální citlivost prstů. Věnujte proto pozornost mimo jiné kvalitnímu materiálu.

Ochranné prvky

Dodatečná ochrana kloubů, špiček prstů či hřbetu ruky jsou další aspekty, které ukazují na vyšší kvalitu rukavic. Pokud pracujete v opravdu náročném prostředí, existují i rukavice, které jsou zodolněné prakticky všude, kde to uživateli nebrání v pohybu.

Polstrování

Polstrování dlaně, prstů a kloubů je důležitá složka každých rukavic. Díky polstrování vám rukavice lépe padnou, lépe tlumí otřesy a celkově zvyšují vaše pohodlí při užívání. Není totiž nic horšího, než když vás nepadnoucí rukavice tlačí a odírají.

Vložky a doplňky

Přídavné materiály jsou důležité především z důvodu pohodlí a vyšší výkonnosti. Speciální vložky, strečové záplaty, zpevňující švy či výztuhy výrazně přispívají k delší životnosti rukavice, většímu pohodlí a tím i k vaší celkové spokojenosti.

Dodatečné funkce

Někdy se mohou hodit i dodatečné funkce, jako jsou například panely integrované do oblasti palce, díky kterým ze sebe mnohem lépe otřete pot. Některé modely také mají speciálně navržené špičky prstů, které vám umožní obsluhovat váš mobilní telefon bez nutnosti sundávání rukavic.

Příklady kvalitních rukavic

Pokud se vám i přes naše doporučení stále nedaří vybrat kvalitní rukavice, nezoufejte, připravili jsme si pro vás několik tipů, se kterými zkrátka nemůžete šlápnout vedle.

Rukavice Magpul

Rukavice Magpul jsou symbolem kvality a pohodlí. Jsou vybavené řadou nových a inovativních funkcí, které potěší nejen příznivce střelby, ale i zastánce náročnějších adrenalinových zážitků. Připravili jsme si pro vás dva mimořádně kvalitní modely z dílny této americké společnosti.

Rukavice Patrol 2.0

Klíčové vlastnosti rukavic Patrol 2.0:

 • vynikající citlivost
 • design rukavic druhé generace
 • vyrobeno z pravé kůže a nylonu
 • dlaň z kozí kůže poskytuje maximální odolnost
 • polstrovaná ochrana kloubů
 • hřbet ruky je vybavený strečovým panelem
 • pružný lem zápěstí
 • kompatibilní s dotykovým displejem

Pokud vás rukavice Patrol 2.0 zaujaly, podívejte se na naše video, kde se detailně věnujeme jejich recenzi.

Rukavice Technical 2.0

Rukavice Technical 2.0 jsou dalším skvělým počinem z dílny Magpul. Rukavice poskytují dostatečnou ochranu proti odření nebo například popálení od horké hlavně. Zároveň zachovávají co nejvyšší možnou citlivost.

Klíčové vlastnosti rukavic Technical 2.0:

 • vyrobeny z nylonu, neoprenu, semiše
 • neomezují jemnou motoriku
 • zúžený ukazováček pro snadné stisknutí spouště
 • palcem, ukazováčkem a prostředníčkem lze ovládat dotykové obrazovky

Rukavice Mechanix

Rukavice od společnosti Mechanix jsou jedněmi z nejlepších výrobků na trhu. Své ruce jim svěřují mechanici, závodníci, sportovci, vojáci, ale i další příslušníci ozbrojených složek. Připravili jsme si pro vás menší přehled jejich nejlepších produktů.

Rukavice Mechanix Wear M-Pact 3

Rukavice Mechanix Wear M-Pact 3 jsou mimořádně odolné rukavice, které chrání chrání ruce před zraněním, znečištěním a zároveň dopřávají uživateli co možná nejvyšší pohodlí a pohyblivost.

Klíčové vlastnosti:

 • odolné materiály: spandex kevlar, kůže Clarino, Lycra
 • gelové výstelky
 • kevlarová ochrana kloubů
 • vnitřní výztuhy prstů
 • mimořádná přilnavost
 • kompatibilní s dotykovým displejem

Rukavice Mechanix Wear M-Pact 3 si také můžete detailněji prohlédnout v našem videu, které najdete zde.

Rukavice Oakley

Naši pouť po kvalitních rukavicích zakončíme u americké firmy Oakley, která vyrábí taktické rukavice do každé situace.

Rukavice Factory Pilot 2.0

Rukavice Factory Pilot 2.0 jsou novou a modernizovanou verzí původních rukavic, které si u společnosti objednalo americké ministerstvo obrany. Od předchozího modelu se rukavice odlišují především dlaňovou částí rukavic, která je nově vyrobena z kůže a je doplněna o mikroventilační systém, díky kterému se vaše ruce nezapaří.

Klíčové vlastnosti:

 • speciální povrchová úprava pro bezpečný úchop
 • dlaně z kozí kůže
 • odolné chrániče prstů a kloubů
 • kompatibilní s dotykovým displejem
 • vložka Airprene odvádějící vlhkost

Pevně věříme, že teď už se při výběru kvalitních taktických rukavic neztratíte. Celý článek jsme pro vás doplnili o přímé odkazy na mimořádné rukavice, které si díky tomu můžete objednat na pár kliknutí.

Čtenáře dále zajímá