📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Brýle se používají nejen ke korekci zraku, ale také k jeho ochraně, ať už před vlivem slunce či mechanickými vlivy. Ať už brýle používáte k jakémukoliv účelu, měli byste chránit i je, a to vhodným pouzdrem nebo obalem.

Pořizujete-li si nové brýle, pak je nezbytnou součástí každého takového nákupu také nové pouzdro nebo obal. Nosit brýle jen tak pohozené v batohu, tašce nebo taktickém pouzdře společně s ostatními věcmi se totiž nemusí vyplatit. Nejen proto, že brýle nebývají úplně levnou záležitostí a jejich oprava může vyjít na dost peněz, ale hlavně z toho důvodu, že brýle je třeba mít vždy v pohotovosti a pokud o ně (nebo část jejich funkčnosti) přijdete v terénu nebo v boji, můžete se dostat do náročné situace.

A co pouzdro v základním balení?

Možná vás napadne, že vám přece musí stačit pouzdro na brýle, které jste dostali společně s brýlemi samotnými. Jenže mnozí výrobci zkrátka pouzdro k brýlím standardně nepřibalují. A když už, jde o skutečně základní model, většinou vyrobený z nějaké látky, který za mechanickou ochranu brýlí příliš považovat nemůžeme. Proto je vhodné se vybavit pevnějším pouzdrem, které se sice zpočátku může jevit jako mírně nadstandardní, ale postupem času zjistíte, že drahocennou a citlivou část vašeho vybavení nejednou zachrání před zničením.

Ani odolné brýle nejsou všespasitelné

Říkáte si, že odolnější pouzdro nepotřebujete, protože jste si přece koupili odolné brýle? Ano, mnohé brýle jsou dnes vyráběny z pokročilých materiálů, ostatně takové u nás najdete taky, jenže i odolnost brýlí má své meze. A je rozhodně lepší nepokoušet osud. I když mají ty vaše brýle možná i optiku chráněnou před poškrábáním, dávat do jedné kapsy batohu společně s klíči nebo šroubovákem bychom vám nedoporučovali.

Navíc i sebeodolnější brýle mají nejslabší místa, jako jsou stranice nebo nosník. Pokud si některé z těchto míst nedopatřením zlomíte nebo nevratně ohnete, nepomůže vám ani optika chráněná před poškrábáním.

Vyberte si z různých materiálů

Námi nabízená pouzdra na brýle jsou k dispozici v různých materiálových i barevných provedeních, některá jsou stylová, jiná jsou koncipovaná tak, aby byla co nejméně nápadná. A dokonce u nás najdete i pouzdra taktická, vybavená třeba Velcro panely. V každém případě budou jakékoliv brýle ve větším bezpečí v pouzdře než mimo něj.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Hmotnost
kg kg
Materiál