📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Houpací sítě neboli hamaky jsou skvělým kouskem výbavy, který dokáže výrazně zlepšit zážitek ze spaní mimo civilizaci. Jsou především pohodlné, nicméně samy o sobě v některých situacích nedostačují. Proto je tu bohatá nabídka příslušenství.

Komplexní upevňovací systém

Rozličného příslušenství k houpacím sítím je překvapivě široká škála. K těm základním prvkům patří upevňovací lana. U většiny hamak jsou sice lana nebo upevňovací popruhy součástí balení, ale na druhou stranu doplňková lana umožňují extra fixaci, případně upevnění v podmínkách, které standardní popruhy v balení hamak nezvládnou. Lano by samozřejmě mělo být odolné vůči povětrnostním podmínkám.

K samotným lanům je někdy přibalena i karabina. Někdy si ovšem karabinu můžete dokoupit zvlášť. A to i v kombinaci s upevňovacím závěsem do zdi. Potom jsou tu další upevňovací prvky a dále kolíky, někdy i v ultralehkém provedení, kterými můžete k zemi upevnit plachtu či celtu – ta slouží k zakrytí hamaky a její ochraně před povětrnostními vlivy.

V teplých měsících, kde se všude kolem nás vyskytuje spousta (někdy nepříjemného) hmyzu, se může hodit moskytiéra, která nás zachrání před klasickými útrapami spaní pod širákem. U některých hamak (například Draka od Lesoviku) bývá moskytiéra přibalená standardně, ale rozhodně to nebývá pravidlem.

Pro lepší izolaci

A pak jsou tu ještě další speciality, díky kterým můžete jednoduše prodloužit sezónu spaní pod širákem. Jedná se především o různé typy spacích systémů a deky uzpůsobené pro použití přímo v hamace i z její vnější strany. Ty slouží nejen pro vyšší komfort při spánku, ale především jako další vrstva izolace, díky které můžete spát v houpací síti, i když se teploty venku blíží nule (nebo jinému číslu, v závislosti na tom, jaký je teplotní limit samotného spacáku, který v kombinaci s hamakou využijete). Máme dokonce i izolace, které lze v případě potřeby využít i jako pončo.

Někteří výrobci jako speciální příslušenství k hamakám prodávají i hamaky na vybavení, které si jednoduše zavěsíte vedle sebe, aby vám batoh nebo obal od spacáku či karimatky v noci nenavlhl. Nebo se třeba k jídlu zabalenému v batohu nedostali mravenci či jiný hmyz.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Nosnost
kg kg
Hmotnost
kg kg
Materiál