📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Nejspíš se shodneme na tom, že nože patří k nejdůležitějším součástem nejen outdoorové výbavy, ale i vybavení domácnosti, dílny či dokonce auta. Ovšem aby nám náš nůž vždy optimálně fungoval a vydržel co nejdéle, je potřeba se o něj náležitě starat.

A pro správnou péči o nůž potřebujeme i náležité vybavení a příslušenství. To u nás představují brousky, čištění a mazání na nože a také pouzdra. Vlastně všechno, co je potřeba k tomu, aby náš nůž zůstal vždycky ostrý a čistý.

Nůž ostřete pravidelně

Pokud svůj nůž občas i používáte, dříve nebo později se jeho ostří ztupí natolik, že bude nepoužitelné. Samozřejmě, že kvůli nabroušení nože můžete chodit do speciálních obchodů nebo ke známým, ale proč se nevybavit vlastním brouskem? Ostření nože není žádná věda a brzy se s brouskem naučíte dělat i vy. A některé brousky nevyužijete jen pro nůž, ale i pro sekeru, nůžky nebo multitool. Kromě samotných brousků nabízíme v dané kategorii i brusné kameny.

Čištění nože zvládne každý

Když už ne broušení, tak čištění nože zvládne skutečně každý. Tuto činnost si také můžeme ulehčit výběrem toho správného vybavení. K takovému vybavení patří i sady, které můžete koupit u nás. Garantujeme, že po použití takové sady nenajdete ve svém okolí nikoho, kdo by měl svůj nůž vyčištěný profesionálněji než vy.

Pro vyčištění nože použijte nejdříve precizní čistič, kterým nůž zbavíte všech usazenin a mastnoty. A potom můžete konzervovat – ať už teflonovým sprejem nebo CLP olejem. Obojí se postará o zpomalení opotřebování nože a o ochranu vůči vodě. A zredukujete také možnost oxidace či vzniku koroze.

Zvýšená ochrana

Pouzdro na nůž či multitool je dalším příslušenstvím, které váš drahocenný nástroj může pomoci ochránit před vnějšími vlivy. Tato pouzdra ovšem mají i druhotnou funkci, a sice tu, že nůž pak nemusíte nosit v ruce ani se stresovat s tím, že by vám zapadl někam mezi ostatní vybavení v batohu (a vy jste se ním pak třeba i pořezali). Pouzdro pomocí poutka (někdy i MOLLE kompatibilního) nebo popruhů jednoduše připnete k opasku nebo taktické vestě a máte vystaráno.

Právě taktická pouzdra je výhodné si dokoupit i v případě, že jste k noži původně nějaké pouzdro dostali. Standardní pouzdra (tedy nekupujete-li si přímo drahý nůž pro profesionální využití) tyto funkce zpravidla nemají. I když nůž před působením vnějších vlivů ochrání tak či tak.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Hmotnost
kg kg
Materiál