📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Velmi vhodné vybavení, které neodmyslitelně patří k procházkám po nebezpečných oblastech. Měli bychom však vědět, jak to vlastně funguje…

Příroda je krásná, nespoutaná, divoká, ale také často nebezpečná. Proto existují pomůcky, bez kterých bychom se do určitých krajin neměli vydávat. Mezi tyto pomůcky patří i tak zvaný sprej na medvědy. Jak to funguje?

Podobné a přes to jiné

Sprej na medvědy se velmi podobá klasickému pepřovému spreji, který se také používá pro obranu před útokem. Sprej na medvědy je však mnohem silnější, má krapet jinou konstrukci a také se i jinak nosí. Nemůžeme je mít zkrátka zastrčené někde v kapse. Útoky zvířat probíhají mnohem rychleji, proto musíme být i lépe připraveni. Sprej můžeme nosit u pasu, ale i připnutý a na hrudi. Jeho tasení a použití musí být velmi rychlé a intuitivní. Ovládací prvky musí obsahovat především pojistku. Směs je velmi podobná, obsahuje výtažek z kajenského pepře. Účinná vzdálenost se zde však liší. Sprej vyváží hustou mlhu, která dostříkne až 10 metrů daleko. Tato mlha zvíře buď zasáhne, nebo si do něj samo vběhne. Tak jako tak – je velmi účinná. V neposlední řadě je sprej o mnoho objemnější. Přeci jen může trvat útok déle, než bychom chtěli, zvíře může útočit násobně, nebo se setkáme s více útoky.

Proto říkáme – nešetřeme! Život totiž nemá finanční hodnotu.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Účinná vzdálenost / dosah
m m
Hmotnost
kg kg
Objem
l l
Materiál