📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Jelikož se nacházíme v oblasti, kde probíhá stále boj světla a tmy, je to dost sezónní záležitost, nejdelší noci jsou jen po část roku. To ale určitě neznamenaná, že by člověk nevyužil svítilny na helmu i jindy a jinde.

Jedna z prvních věcí, jaká se člověku v rámci jeho přežití podařila, byl jeden velmi důležitý prvek – oheň. Ten mu poskytl nejen teplo a ochranu před divokou zvěří, ale také se na něm dalo upravit jídlo do chutnější podoby / vyudit na delší uložení. Ale samozřejmě mu také poskytoval světlo. A podotýkáme, i dodnes poskytuje, byť jsou dnes již staré ohnivé lampy, petrolejové svítilny a pochodně nahrazeny ve spotřebitelské branži (tedy pokud nepočítáme místa bez elektřiny a nostalgii) bez výjimky elektrikou a LED technologií.

Proč je svítilna na helmu nezbytná?

Jelikož se nacházíme v oblasti, kde probíhá prakticky neustále boj světla a tmy, je to na jednu stranu dost sezónní záležitost (nejdelší noci jsou jen po část roku), to ale určitě neznamenaná, že by člověk nevyužil svítilny na helmu i v jiných časech – pro jakoukoliv práci doma i venku jsou jako dělané. Při jakémkoliv nasazení ale člověk určitě ocení co největší výdrž a snadno vyměnitelné a dostupné články.

I svítilny na helmu mají různé nasazení

Neuškodí ujasnit si, kde se budete vyskytovat zdaleka nejčastěji. Jiné potřeby asi totiž bude mít jeskyňář a jiné příslušník zdravotní vojenské jednotky. Jiné nároky a hlavně, priority, na ni určitě budou mít různí lidé. Pro jednoho totiž může být rozhodující co nejmenší váha, pro dalšího zase tmavé maskovací provedení, no a třetímu zase vyhovuje věc co nejodolnější. Je tudíž nezbytné si uvědomit své priority i zde. A podle nich se pak rozhodnout a zachovat.

Neuškodí se zamyslet ani nad počtem a barvou obsažených LED. Čím více a silnějších jich zde totiž najdete, tím dále daná svítilna na helmu dosvítí. A čím více barev budou mít, tím více se pak můžete vyřádit při případné signalizaci.

Připomínáme i to, že je to právě červená barva, která nejméně ničí lidské noční vidění.

Jakou svítilnu na helmu vybrat?

Dnes se již omezíme výhradně na technologii LED, protože jiné typy by byly příliš neskladné s ohledem na velikost své baterie a po čase i nepohodlné. I když je faktem, že větší články u svítilen na helmu vždy zajistí delší dosvit i výdrž. Cokoliv neseného na hlavě se ale pronese velice brzy.

Určitě není dobrý nápad používat u vaší svítilny na helmu knoflíkové baterie, jelikož ty mají nejhorší poměr váha / cena / výdrž / výkon. Sice jsou lehké, ale měnit je denně po desítkách by asi finančně zruinovalo i opravdové boháče.

Zdržte se proto u baterií a akumulátorů u osvědčených verzí – AA a AAA článků jsou totiž obvykle nejlevnější, jde o velmi přijatelný kompromis po všech stránkách a navíc, dají se obvykle sehnat i v té nejzapadlejší trafice či penzionu. Popřípadě někde na horské chatě. A to u nás i ve světě.

Dozajista nic nepokazíte ani tím, budete-li se držet osvědčených a rozšířených značek v branži. Máte-li na ni dokonce i vyslovené skvělé reference od přátel, pak není co řešit!

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Označení
Cena
Barva
Značka
Hmotnost
kg kg
Napájení