📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Mikiny jsou známé v česku ne tak dlouhou, jak by někdo mohl čekat. Tomu odpovídá i původ slova. Jakou a jak vlastně mikinu pro dítě vybrat?

Když je venku zima, začínáme sahat po teplejším oblečení, které by tak přineslo dostatečný tepelný komfort i v chladném počasí. Často tak saháme po části oblečení jménem mikina. Naše děti trpí stejným tepelným diskomfortem, proto jim jej musíme také zabezpečit. K tomu pomůže podobně jako nám, mikina.

Zajímavé je, že mikiny u nás nejsou až tak dlouho, jak by někdo mohl čekat. Onen název, mikina, není ani podobný ničemu ve světě, tak kde se vzal? V minulém století se místo mikin používaly svetry. První mikiny k nám začaly pronikat ze západu. Většinou na sobě měly tématiku Mickey Mouse. Už vidíte, kam tím směřuji. Traduje se tedy, že právě tento fakt vedl k zavedení slangového výrazu, který přerostl v uznávené slovo.

Co jsou mikiny?

Mikiny jsou části oblečení překrývající část těla od pasu ke krku. Mají dlouhé rukávy a vyrábí se v několika stylech. Jejich účel je jednoduchý. Poskytují tělu tepelný komfort v nižších teplotách. Z původních puloverů se vyvinuly mnoha směry. Dnes tak můžete mít doma hned několik stylů mikiny. Klasický pulover doplnily mikiny s vysokým a nízkým límečkem, s rozepínáním u krku, ale také s rozepnutím po celé délce. Mohou mít průvleky na palce na koncích rukávů, kapsy i kapuci.

Jaké materiály se na mikiny používají?

Materiály u mikin jsou poměrně dost rozdílné. Nejčastěji se zde setkáváme s kombinací syntetických materiálů spolu s bavlnou a dalšími. Materiály se řídí především účelem, pro který je mikina určena. Proto jsou i funkční mikiny ze speciálních materiálů, částečně nepromokavé mikiny a mnoho dalších.

Jak vybírat?

Opět je to podobné, jako jinde – výběr je otázkou preferencí. Jinak bude vypadat mikina do společnosti, jinak ven na výlet a tak dále. Funkčnější mikiny musí zachovávat dobrou prodyšnost. Dbejte, aby měly dobrou délku, jinak nebudou chránit záda před studený vzduchem. Velikost se řídí především podle věku dítěte.

Zobrazit filtr produktů
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka