📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

S příchodem jara se mění i naše priority, týkající se výbavy do přírody. Se stoupajícími teplotami je třeba přemýšlet i o pořízení nového spacáku. Spací pytle na jaro nejsou tak těžké jako ty zimní, protože nepotřebují tolik izolace. Zpravidla to znamená, že z výběru izolujete ty péřové. Naopak vhodné jsou na jaro modely s dutým, syntetickým vláknem.

Jaro pro většinu z nás znamená i zvýšenou aktivitu. Roste počet dní, které trávíme venku, což znamená i pěší přechody. Takže logicky budeme chtít, aby byl náš jarní spacák co nejlehčí. Tuto podmínku splňují právě spací pytle s dutým vláknem. Ty se navíc i snadno suší – po ranním májovém deštíku takový spacák zpravidla stačí položit na sluníčko. A když se domů vrátíte se špinavým spacákem, jednoduše ho vyperete.

U spacích pytlů všeobecně jsou udávány teplotní údaje jako komfortní teplota, limitní teplota a extrémní teplota. My se v našem případě můžeme řídit údajem komfortní teploty. Zde pro jaro stačí rozsah přibližně -5 až +7 °C. Při takových teplotách pro vás bude spaní ve spacáku stále pohodlné. Spací pytel na jaro by dále měl mít nepromokavou úpravu a jeho zipy by měly být překryty légou, tedy pruhem látky, který dodatečně tepelně izoluje.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Označení
Cena
Barva
Značka
Délka
cm cm
Šířka
cm cm
Pro výšku postavy
cm cm
Extrémní / minimální teplota
°C °C
Limitní / mezní teplota
°C °C
Komfortní teplota
°C °C
Hmotnost
kg kg
Náplň
Materiál