📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Lana a šňůry jsou dnes někde mnohem dál než před lety. Proto neškodí si trochu obnovit svoje vybavení i v této oblasti. U nás najdete především lana syntetická, která o něco vylepšují vlastnosti původních lan konopných nebo lněných.

Tedy ne že by přírodní lana byla v něčem špatná. Jenže jsou poměrně neohrabaná, už kvůli tomu, že vzhledem k použitým materiálům musejí být nutně tlustší, aby zvládla stejnou zátěž. Moderní syntetická lana, například ta ze 100% polypropylenu, nabízejí neuvěřitelnou sílu, které se přírodní materiály mohou jen těžko rovnat. Je to samozřejmě dáno vývojem především v oblasti materiálů, ve které průběžně dochází ke zlepšením.

Z bezpečnostních důvodů je třeba připomenout, že pokud u některého užitkového lana v naší nabídce uvidíte varování „Není určeno k horolezectví!“, není tam toto varování jen tak pro nic za nic. Horolezecká lana jsou totiž testována i na zátěž okolo tuny a půl v pádu, ale běžná užitková lana pochopitelně ne. Proto je raději nezkoušejte využívat v situacích, pro něž nejsou určena.

Tak, to bylo povinná připomínka, a nyní už k tomu, co užitková lana vlastně dokážou a v jakých oblastech excelují. Jedná se zkrátka o veškeré běžné vázací potřeby. Konkrétně se jedná třeba o situace, kdy potřebujete upevnit celtu nebo hamaku ke stromu, případně takový kousek vybavení opravit, když potřebujete zajistit stan extra jištěním (třeba v příliš větrném počasí), stáhnout do otepi více kusů dřeva na topení a podobně.

Dlouhé šňůry v naší nabídce pak mohou sloužit na stavbu přístřešků a podobně, a to i díky nadstandardní nosnosti. Kdykoliv vyrážíte do přírody, můžete si tuto šňůru sbalit do batohu, protože v porovnání s výše zmíněnými šňůrami přírodními je syntetické řešení nejen skladnější, ale i lehčí. A v různých nouzových situacích takovou šňůru jako když najdete.

Nouzová situace v tomto smyslu navíc neznamená vyloženě jen ty případy, kdy by vám šlo o život. Jenže může se stát, že si cestou zašpiníte svoje funkční oblečení a potřebujete si ho vyprat, případně zmoknete – a pak přes šňůru (pokud stále prší, tak třeba pod celtou) bundu nebo kalhoty jen přehodíte a daný kousek vám pak lépe a rychleji vyschne.

Vybrané modely lan a šňůr u nás nabízíme také s upínacími karabinami (ty je samozřejmě možné si zakoupit i zvlášť) nebo přímo jako šňůry na prádlo s kolíčky. A k dispozici je také všestranně využitelný vázací drát.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Hmotnost
kg kg
Materiál