📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Co nepodcenit před střeleckou soutěží? Máme 10 tipů!

8. listopadu 2023Rady a tipyM.Doba čtení 3 minuty

Co je potřeba k tomu, abyste byli úspěšní na střelecké soutěži? Na čem pracovat, abyste se zlepšili své střelecké dovednosti a třeba se i posunuli na vyšší level? Kromě potřebné dávky štěstí je to především pečlivá příprava a disciplína. Přinášíme vám 10 tipů, jak se na střeleckou soutěž připravit a co všechno se vyplatí nepodcenit.

1. Vyberte vhodnou střeleckou výzbroj

Nejprve si zvolte vhodnou zbraň a střelivo pro danou soutěž. Vezměte v úvahu také typ soutěže - taktická střelba bude mít na zbraň jiné požadavky než sportovní střelba (IPSC). Každopádně budete potřebovat, aby byla vaše zbraň spolehlivá a přesná. Také je důležité dobře znát všechny ovládací prvky a zbraň přesně nastřelit, opět podle toho, na co ji budete primárně potřebovat.

Za zmínku stojí i výběr zaměřovače. V tunelové střelnici do 50 metrů např. zaměřovač se zvětšením nevyužijete. Pokud ale budete střílet primárně venku, doporučujeme zaměřovač kompatibilní se zvětšovacím modulem nebo např. LPVO.

2. Zlepšujte svou techniku

Abyste zdokonalili svou techniku a správně si osvojili střelecké dovednosti, navštěvujte pravidelně střelecký kurz nebo pracujte se střeleckým instruktorem. Střelbu pravidelně trénujte a procvičujte, abyste si zlepšili přesnost, vychytali chyby a posunuli své schopnosti na vyšší úroveň.

Terč, zbraň, náboje. Zdroj: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/hloubka-ostrosti-zbran-puska-strelna-zbran-5202416/

Soutěžní zbraň musí být přesná, spolehlivá a správně nastřelená. Seznamte se dokonale se všemi jejími ovládacími prvky.

3. Pracujte na fyzické kondici

Střelba může být fyzicky náročná. Posilujte svaly, zlepšujte svou vytrvalost, flexibilitu a rychlost. Vhodná jsou i postřehová cvičeni pro oči. Pracujte také na správném způsobu dýchání a relaxaci při střelbě. Kontrola dechu je klíčová pro udržení přesnosti.

4. Zkoumejte pravidla soutěže

Detailně se seznamte s pravidly soutěže, které se chystáte zúčastnit. Pokuste se porozumět všem jejím aspektům. Věnujte pozornost časovým omezením, bodování a dalším specifikacím soutěže. Nesnažte se počítat, ale střílejte jak nejlépe umíte. FAIR PLAY!

5. Mějte mentální přípravu

Pracujte na své mentální odolnosti. Učte se zvládat stres a udržovat koncentraci. Pro zlepšení mentální síly můžete vyzkoušet techniky jako meditace nebo vizualizace.

6. Zúčastněte se tréninkových soutěží

Zapojte se do menších lokálních soutěží nebo tréninkových událostí. To vám pomůže získat zkušenosti a lépe se připravit na větší soutěž.

7. Pečujte o svou výživu a spánek

Dbejte na vyváženou stravu a dostatek spánku. Zdravý životní styl má vliv na vaši fyzickou i mentální kondici.

Voják při střelbě. Zdroj: Rigad

Sledujte profesionály, trénujte se střeleckými instruktory a chtějte od nich zpětnou vazbu.

8. Získejte zpětnou vazbu

Pokud je to možné, pracujte s trenérem, který vám může poskytnout konstruktivní zpětnou vazbu a pomoci vám zdokonalit vaše dovednosti.

9. Oblečení a vybavení

Mějte vhodné oblečení a vybavení, které vám umožní pohodlně a bezpečně střílet. Oblečení by mělo být pohodlné, ale neomezující pohyb.

10. Sledujte profesionály

Sledujte závody a soutěže ve vašem střeleckém odvětví. Pozorujte techniky a postupy úspěšných střelců. Důležité je být trpělivý a pravidelně cvičit. Každý střelec se vyvíjí individuálním tempem, a proto je klíčové soustředit se na svůj vlastní pokrok a neustále se zdokonalovat.

Doporučené produkty
Štítky Návody

Čtenáře dále zajímá

Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny