📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Nesporné výhody hotových jídel

23. srpna 2022Rady a tipyOndřej KrotilDoba čtení 3 minuty

Víte, jaké jsou nesporné výhody hotových jídel? Určitě vás mile překvapí chuť, ale další položkou je rozhodně cena. V následujícím článku si řekneme víc a možná budete překvapení. 

Tactical Foodpack - Kořeněná nudlová polévka - hotové jídlo na cesty.

Co jsou hotová jídla na cesty?

Hotová jídla, které si sebou berete na cesty, jsou jídla, jež jsou předpřipravená. To znamená, že k finální přípravě již nic nepotřebujete a nebo stačí provést jeden dva úkony. Klasickým příkladem hotového jídla je polévka v sáčku, kterou zalijete horkou vodou a můžete konzumovat.

Jídla, která si sebou berete na cesty, mohou být sušená nebo například dehydrovaná chladem. V obou případech je jídlo zbaveno přebytečné vody, ale po následném zalití (nejčastěji horkou vodou), je plně připraveno ke konzumaci. A to má své výhody, o kterých si nyní něco povíme.

Výhoda 1 - lze je snadno uskladnit

Každý, kdo se někdy balil na dovolenou v přírodě nebo na trek určitě řešil otázku proviantu. Jíst je potřeba, ale i jídlo něco váží a v zavazadle není místa nazbyt. Spoléhat na místní pohostinství nelze vždycky, protože se můžeme nacházet v místech, kde na kilometry není živá duše. Tak co tedy? V tomhle případě pomůžou hotová jídla, která lze velice snadno uskladnit v zavazadle. Uvidíte, že si můžete v batohu udělat zásobu na několik dní, ale téměř určitě vám jídlo nezabere žádné místo.

Výhoda 2 - jsou srovnatelné s jídlem v restauraci

Zdá se to téměř neuvěřitelné, ale hotová jídla sbalená na cesty se kvalitou mohou a také srovnávají s jídlem, které dostanete v restauraci. A ruku na srdce. V některých případech jsou ještě lepší.

Výhoda 3 - plnohodnotná energie

Hotová jídla nabízejí plnohodnotnou stravu a velice pestrý výběr. S výběrem jídla nebudete mít žádný problém a je jedno, jestli chcete snídat, obědvat nebo večeřet. Porce jsou vydatné a zasytí každého.

Výhoda 4 - snadná příprava

Nespornou výhodou je snadná příprava. Své oblíbené jídlo si připravíte takřka kdekoliv a to v zimě nebo v létě. Mnohdy nemusíte jídlo zalévat horkou vodou. K přípravě postačí jedna ohřevná kapsle, která veškerou práci udělá za vás.

Výhoda 5 - výhodná cena

Cena je poslední a možná pro někoho tou nejpádnější výhodou. Pokud počítáme hotové jídlo, které si chcete dát k obědu, tak cena je srovnatelná s průměrnou cenou hotovky v Česku. V zahraniční dokonce i ušetříte, jestliže máte namířeno do turisticky atraktivních destinací.

Závěr

Jak je vidět, tak hotová jídla, která si sbalíte na cestu mají především pozitiva a právem se řadí k nejoblíbenějším jídelním alternativám, které si můžete pořídit.

Čtenáře dále zajímá

Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny