📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Na co se zaměřit při výběru dárků pro rekreační kempaře

12. prosince 2022Rady a tipyRadek MládekDoba čtení 5 minut

V článku se zaměřujeme na popis základních kategorií produktů, které výrazně usnadňují pobyt v přírodě a tím přispívají k větší spokojenosti kempařů. Z nejzákladnější výbavy se věnujeme například spacákům, karimatkám, nářadí, svítilnám či jídelním kompletům.

Doporučené produkty

Karimatky, spacáky

Jak si člověk ustele, tak si také lehne. Při kempování platí toto známé české pořekadlo dvojnásob. Správná karimatka a spacák zajišťují, že člověk nebude celou noc v přírodě mrznout, což je pravděpodobně ta nejdůležitější podmínka pro spokojené kempování. Při výběru spacáku se nezapomeňte podívat na informaci, v kolika stupních bude pobyt venku v přírodě komfortní. K tomu slouží informace komfortní teplota ve specifikaci produktu. Komfortní teplota znamená, že Vám ve spacáku při určité teplotě bude příjemně. Narozdíl od toho kolonka extrémní teplota je rozsah stupňů, kdy budete v průběhu přespávání zažívat pocit nepříjemného chladu. Zároveň hrozí i nebezpečí prochladnutí.

Správná izolace je základ. Stejně tak, jako Vás spacák chrání před chladnými okolními teplotami, tak i karimatka odvede skvělou práci při udržování Vašeho těla v teple. Doporučujeme vybrat takovou karimatku, kterou je možné rychle složit, je lehká a nezabere příliš místa.

Nafukovací karimatka Insulated Static V™ Luxe Klymit®

Nafukovací karimatka Klymit®

Rozdělávání ohně, nářadí

Spacák a karimatku již máte, na co se zaměřit dál? Jednoznačně na nářadí, které se Vám může hodit ke zútulnění místa, kde budete spát. Není totiž nic horšího, než prospat celou noc na kořenu či větším kameni a ráno se vzbudit úplně rozlámaní. Nože, lopatky, sekery a pilky jsou vítaným pomocníkem při přespávání v přírodě. Pokud se Vám zdá, že není moc praktické s sebou nosit všechny výše uvedené nástroje, můžete sáhnout po víceúčelových produktech, jako jsou například multifunkční lopatky, které v sobě kombinují to nejzákladnější vybavení potřebné pro přežití v přírodě.

Doporučené produkty

Oheň zásadním způsobem zvyšuje komfort při přespávání v přírodě. Kromě ochrany před nechtěnými návštěvníky je i příjemným zdrojem tepla a hlavně si na něm s tím správným vybavením můžete něco dobrého uvařit. Pro pokročilejší je zde možnost využití křesadel, začátečníkům doporučujeme sáhnout po zápalkách či zapalovači.

Vhod může přijít i lepící páska, která se stala nezbytnou součástí výbavy specialistů po celém světě. Za pomocí lepící pásky můžete například upevnit celtu ke kmenu stromu, nebo v ní zadělat díry, skrze které by na Vás mohlo téct.

Konvice ohřívající vodu na ohni

Příprava jídla

Dříve nebo později Vám v přírodě vyhládne. Pokud přespáváte v chladnější noci, je dobré si připravit jídlo, které Vás zahřeje. Pokud máte rozdělaný oheň, bude se Vám zajisté hodit menší rošt nebo trojnožka, na kterých si budete moct pokrm připravit. O něco jednodušší je to s vařiči, kde stačí pustit plyn, zapálit plamínek a už se nemusíte namáhat s rozděláváním ohně. Přenosné vařiče jsou výhodné například při deštivém počasí, kdy není v okolí žádné suché dřevo na podpal nebo při pobytu v lese za extrémního sucha, kdy by od ohniště mohl vzniknout požár. Doporučujeme si také vybrat k snědku něco, co Vám opravdu chutná. Je škoda si pokazit příjemný pobyt v přírodě špatným pokrmem.

Skládací gril

Přenosný skládací gril Coghlans®

Svítilny, čelovky

Jste v teple, máte pohodlný plácek na spaní, jste příjemně najedení, co by se mohlo pokazit? Občas člověka vyruší nepříjemný zvuk v okolí tábořiště a rád by se podíval, odkud zvuk přichází a zda pro něj nepředstavuje nebezpečí. V tuto chvíli kempaři zajisté ocení kvalitní čelovku či ruční svítilnu. Výkonný zdroj osvětlení je základním vybavením, které potřebujete pro bezpečný průchod přírodou. Přeci jen ve tmě se mnohem snáze zakopává, následkem čehož může dojít k nepříjemnému zranění.Hrnek

Hrnek na přípravu kávy Helikon-tex

Hrnek French Press Coffee Helikon-Tex®

Nyní jsme si přiblížili, jaká je nejpotřebnější základní výbava pro pobyt v přírodě. Pokud byste si chtěli dopřát více pohodlí, můžete se rozmazlovat například díky stanům, vysoce odolným celtám, kempingovým židlím, voděodolným zápisníkům či soupravám na čištění vody a přípravu kávy.

Doporučené produkty

Čtenáře dále zajímá