📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Krajina kolem nás mívá často různé barvy a stejně tak i různý podrost. Tuto indispozici můžeme vyrovnat maskovacím oblekem. Jaký je ale lepší? Nezapomeňme, že krytí je nejdůležitější.

Od přírody nejsme zrovna vybaveni nenápadností. Přitom když si všimneme zvířat, jsou zbarvena podle toho, kde se vyskytují. Proto nemůže být lev zelený - v savaně by mu to k úlovku moc nepomohlo. Tento problém se řeší především v armádě. Řadovým vojákům stačí k zamaskování trocha trávy na helmu a zamazat obličej maskovacími barvami. Když přihlédneme k odstřelovačům nebo pozorovatelům, hned nám vše dojde. Takový odstřelovač potřebuje zůstat krytý a nenápadný i po dobu několika hodin. Co mu v tom má pomoci? Nějaký kryt? Nebo přístřešek? Odpověď zní jinak – maskovací oblek.

Skrytý a smrtelný

Maskovacím oblekům se říká také Hejkaly. Pokud si to nedovedeme představit, pojďme si maskovací obleky trochu přiblížit. Prakticky se jedná o vrchní část oblečení, kterou si na sebe navlékneme. Hejkal může být buď hotový nebo předpřipravený. Hotový hejkal je už přímo předurčen pro danou oblast. Logicky bude hejkal pro lesy mírného pásu simulovat porost, který se tam vyskytuje. Stejně tak tomu je například v tropech, v zimních oblastech a tak dále. Na hejkalu jsou navěšeny různé druhy materiálů v barvách podrostu. Člověk v něm působí trochu jako strašidlo. Zároveň nekopíruje linie těla, což je velkou výhodou. Nepříteli nepřipadáme tolik nápadní. Jenže každý kus lesa je trochu jiný. To jsou zlatá slova. Proto máme hejkaly předpřipravené, na které jsme schopni navěsit další prvky podle toho, kde se zrovna pohybujeme. Čím více se staneme neviditelnými, tím více máme šancí na úspěch.

Voják i civil

Pochopitelně jsou hejkaly vyvíjeny a vyráběny předně pro armádu. Vojáci je využívají denně, denně jim pomáhají s plněním úkolů. Díky své účelnosti se krycí obleky staly oblíbenými i v civilním sektoru. Hráči paintbalu a airsoftu také potřebují zůstat skryti. I k tomu jim hejkal perfektně posouží. Stejně tak jej mohou využít třeba myslivci, lovci nebo fotografové, kteří splývají s přírodou, aby získali co nejlepší fotky fauny, která je jinak dost plachá.

Zobrazit filtr produktů
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Materiál