📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Švédská společnost Wildo® nabízí široký sortiment stolovacího nádobí a podobných řešení. Jaké výhody má vůči konkurenci a proč byste se měli soustředit zrovna na výrobky této značky?

Na začátku všeho je většinou poptávka. Někdo přijde na to, že mu současné řešení nestačí a potřeboval by o něco lepší. Takové, které bude vyhovovat jeho požadavkům. Většina lidí začne pátrat po webu a hledat, co by to asi tak mohlo být. Dnes je nabídka velice rozmanitá, proto zpravidla, za patřičnou cenu, naleznou, co hledají. To ale neplatilo v roce 1979.

Krásný letní den ve švédském městě Borås se mohl zdát klidný a odpočinkový. Ne pro Ingvara Svantessona. Ten již několik let marně hledá vyhovující vybavení, které by ho ve švédské přírodě podpořilo a neomezovalo. Bohužel v těchto letech trh nenabízel tolik řešení, jako dnes. Navíc nebyl internet a svět byl mnohem větší. Takže i kdyby ideální řešení existovalo například v USA nebo jinde, Inagvar by na to stejně nepřišel. Popravdě jsem rád, že si radši jen tak nesedl k internetu a nezačal hledat. Inagvarova láska k přírodě ho neustále hnala k myšlenkám: Jak vylepšit dosavadní outdoorové nádobí? Jak zlepšit jeho funkčnost, jak mu dodat kompaktnost a udělat z něj naprostou pecku?

Počátek velkého třesku

Inagvar byl velmi chytrý a ambiciózní člověk s neskutečnou láskou k přírodě. Chtěl zlepšit podmínky pro turisty nehledě na to, kam se chystají. Ať už to byly husté lesy, vysoké hory nebo rozlehlá vodní pustina. Chtěl, aby si lidé mohli rychle sbalit nádobí, které jim nezabere celou krosnu, nebude vážit tunu a stále bude co nejefektivnější. Svou myšlenku sdělil jeho dlouholetému příteli Janu Anderssonovi. Jednalo se o kapitána švédské armády, který měl s pobytem v přírodě bohaté zkušenosti (to později přineslo velkou hodnotu do společnosti). Samozřejmě, jednalo se o profesionálního vojáka, který si nejlépe uvědomoval důležitost této části vybavení. Společně představili světu novou éru stolovacích předmětů a doplňků.

Jistota a oddanost

Inagvar a Jan měli společnou myšlenku i cíl. Soustředili se na vysoké standardy, kvalitu, skvělé materiály, které by navíc respektovaly přírodu a veškeré prostředí. Švédi to mají v hlavě zkrátka trochu jinak. V roce 1979 tak společně zakládají firmu, která se soustředí na výrobu jejich řešení. Společnost měla centrálu právě ve švédském Boråsu.

Současnost společnosti

Nyní, po více než 35 letech fungování je firma už úplně jinde, než byla. Jejich výrobky byly vždy oblíbené a považované za jedny z nejlepších. Díky tomu se společnosti dařilo a vedení se mohlo soustředit na stabilní rozvoj. V roce 2011 převzal vedení společnosti Janův syn, Erik. Společnost byla přejmenována na současnou podobu Wildo®. Název uctívá vše, co je společnosti cenné a vlastní.

Co Wildo® nabízí?

Musím se přiznat, že mám rád tyto menší společnosti, které vznikly za účelem pomoci lidem na základě vlastních zkušeností. Kde peníze byly na jiném místě než na prvním, kde byla touha splnit si svůj cíl, svou vizi. Díky tomu jsou zpravidla výrobky kvalitní, nejsou předražené a mají velký potenciál. Jinak to není ani u výrobků Wildo®.

Společnost se soustředí na výrobu nádobí, které je nejen skladné, ale také kvalitní a velmi lehké. Zjednodušuje a zmenšuje náročnost jinak často nemotorných řešení. Nabízí hrníčky, příbory, talíře, ale také ostatní nádobí. Jejich výhodou je nízká hmotnost a durabilita. Hlavním materiálem je zpravidla PP (polypropylen). Společnost Wildo® používá PP bez neřáda jménem BPA, který vzniká při výrobě plastů. Jedná se o silný karcinogen.

Neváhejte a přidejte se k tomu, co Ingvar s Janem připravili pro budoucí generace. Dopřejte si skládací hrníček, skvěle vypadající a účelný spork a spoustu dalšího. Věřte, že budete spokojeni.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Hmotnost
kg kg
Objem
l l
Materiál