📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Historie společnosti Wiley X se začala psát v roce 1987, kdy zahájila své tažení za dosažením světového prvenství v oblasti výzkumu, vývoje a marketingu ochranných brýlí a rukavic pro armádu a později, pro civilní trhy.

Historie společnosti Wiley X se začala psát v roce 1987, kdy zahájila své tažení za dosažením světového prvenství v oblasti výzkumu, vývoje a marketingu ochranných brýlí a rukavic pro armádu, jakékoliv jednotky vynucující právo a v neposlední řadě, i pro civilní trhy.

30 let ochrany napříč řadou oblastí aneb jak to u firmy Wiley X začalo?

Dá se říci, že se firma Wiley X zrodila na bojišti, protože hned od těch nejčasnějších dob svého vzniku si rozvíjela jedinečný vztah s armádou USA a místních elitních speciálních jednotek. Právě produkty Wiley X jsou totiž pro řadu z nich tím, co s sebou standardně nosí do akce.

Úspěch firmy Wiley X rychle eskaloval poté, co se objevily během let další zajímavé komerční trhy, kde bylo všude potřeba a velmi vyhledávanou vlastností, aby zboží bylo co nejodolnější. S ohledem na svoji mimořádnou popularitu mezi armádou a zákon vynucujícími složkami si společnost Wiley X vedla výborně i mezi těmito nově vznikajícími trhy – tyto trhy zahrnují převážně: lovecké sporty a střelbu, ježdění na motocyklu ve všech formách, rybaření, jízdu na kole + všechny extrémní sporty a veškeré jejich variace okolo.

I když firma Wiley X sídlí oficiálně v kanadském Livermore, již od roku 2007 má značka Wiley X kancelář také v Evropě (město Vemb v Dánsku), odkud spravuje veškeré své Evropské / Východní / Africké zásilky.

Od té doby nastavila společnost Wiley X laťku a měřítko pro bezpečnost, styl a užitnost v prémiové výkonnostní třídě svých brýlí, protože zde absolutně trvá na tom, aby opravdu veškeré modely pro dospělé zde měly certifikaci ANSI Z87.1 (bezpečností standard pro vysoké rychlosti a dopady těžkých věcí) .

Co se týče produktové linie ochranných brýlíYouth Force®“, tak ta zase splňuje sportovní standard ASTM F803. Přitom všem jsou ale navrženy tak, aby je děti mohly nosit pohodlně celý den. Navíc, není žádným tajemstvím, že řada z modelů v nabídce Wiley X splňují ještě i všelijaké vojenské balistické MIL-SPEC standardy.

Jak šel čas, jsou dnes tyto i jiné balistické technologie nošené do skutečné ostré akce k dispozici také na mnoha světových trzích civilních. Produkty Wiley X (ať již rukavice nebo brýle) jsou vynikající volba i pro tzv. „víkendové bojovníky“ a obecně i všechny osoby žijící aktivní styl života.

Kevlarové a nomexové rukavice od  Wiley X jsou odolné na proříznutí a používané všude po světa armádami i ochrankami. Přitom nabízejí netušenou ochranu jejich rukou a dokonce i umožňují zachovat i maximální obratnost samotné ruky.

Co se týče brýlí, tak ty mají patentovanou technologii „Removable Facial Cavity™ Seals“, jenž si poradí i s těmi nejhoršími situacemi, jaké na vás snad příroda a živly vrhnou – ochrání zákazníky totiž před větrem, prachem, troskami a také bočním světlem, přitom navíc však zvýší ještě polarizaci světla.

Proč dbá společnost Wiley X stylovosti a dokonalé ochrany?

Firma Wiley X je jediným výrobcem prémiových slunečních a ochranných brýlí na světě, jejíž celá linie produktů pro dospělé nejenom plní, ale rovnou přesahuje standardy a doporučení organizace OSHA pro pracovní bezpečnostní standardy.

V rámci licence společnost Wiley X také produkuje 100 % ANSI ohodnocené bezpečnostní brýle pro jedny z nejvíce ikonických světových značek: asi každý zná / minimálně slyšel o legendách typu Harley Davidson, John Deere, Remington a 5.11 Tactical.

Distribuce všeho zboží od Wiley X je rozšířena i do těch nejtvrdších oblastí na světě, kde běžně třeba trénují sportovci. Tak či onak, je to právě firma Wiley X, kdo poskytuje zboží splňující i četné bezpečnostní firemní standardy ve všech důležitých branžích (taktika, optika, bezpečnost při práci, …).

Veškeré produkty od společnosti Wiley X jsou během své výroby a existence prohnány rigorózními testy za tím účelem, aby byly označeny pozitivně podle bezpečnostního standardu ANSI Z87.1, dále ještě ohodnoceny skrze standard EN.166 a u některých ještě dokonce jsou i nejdrsnější vojenské dopadové certifikace Balistické VO.

Je ovšem samozřejmě pravda i to, že ochrana očí bude fungovat jen tehdy, když tyto brýle lidé chtít nosit. A právě to je důvod, proč společnost Wiley X nepodceňuje ani stylovou stránku a vytváří brýle tak, aby byly vhodné prakticky pro každou situaci.

Odkaz 30 let ochrany všech očí nejen v USA

Je tomu již 30 let, co aktuální vlastníci firmy Wiley X (Dan Freeman a Myles Freeman, Jr.) byli jen děti pomáhající svému otci přes léto vždy ve skladu s jeho zatím ještě relativně malým, ale inovativním obchodem s ochrannými brýlemi. Jak málo si uvědomovali, že za třicet let budou stát v čele globální firmy vysoce respektované zákazníky po celém světě.

Jejich otec (Myles Freeman Sr.) byl vojenský veterán, co zahájil provoz společnosti Wiley X v rámci zajištění co nejlepší ochrany očí a rukou lidí, jenž zase chrání svobodu USA (a jiných zemí). I když firma Wiley X sice zahájila svojí existenci jako dodavatel a výrobce zboží výhradně pro armádu, časem se stal i outdoorovým symbolem.

Dnešní majitelé Dan a Myles Jr. za svůj úspěch také vděčí řadě oddaných zaměstnanců a skvělým obchodním partnerům, ale oba souhlasí, že hlavním a klíčovým důvodem, proč dosáhli úspěchu bylo to, že zůstali věrní otcovu odkazu, vizi a filozofii: vyrábět ty co nejvíce ochranné a stylové brýle a rukavice.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Označení
Cena
Barva
Materiál