📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Balistické brýle Aegis Echo Compact SMITH OPTICS® - sada

Prodej produktu byl ukončen
EAN:
Délka záruky: 2 roky
Popis a parametrySouvisející článkyDotaz k produktu
Popis a parametry

Taktické ochranné brýle Aegis Echo Smith Optics Compact jsou balistické brýle, které jsou uzpůsobeny pro nošení jak samostatně, tak také s ochranou sluchu nebo s komunikačním zařízením.

Aegis Echo Compact představují dobrou volbu pro každého, kdo už má dost otlaků od stranic brýlí zarývajících se do hlavy při celodenním používání helmy. Když jednou tyto brýle vyzkoušíte, budete uvažovat o tom, proč ještě nosit něco jiného.

Super tenké stranice vyrobené z plastové slitiny jsou tvarovatelné, díky tomu brýle době sedí a také je lze snadno vsunout pod sluchátka, aniž byste poškodili jejich těsnění.

Technologie zužujících se čoček (TLT = Tapered Lens Technology) zabezpečuje, že objekty, které vidíte přes čočku, jsou věrně zobrazeny.  Když totiž paprsky světla dopadají na čočku, lámou se, tzn., že mění svůj směr. Pokud není tento jev korigován, může to vést k vizuálnímu zkreslování a tak k únavě očí, které se marně snaží zaostřit. TLT přicházející paprsky světla opět napřímí pomocí postupného zužování čočky od jejího optického středu až k okraji zorného pole. To přináší 100 % přesnost zobrazení a maximální komfort pro oči.

Instalované čiré čočky jsou ideální do šera i do noční tmy.

PivLock™ je další technologie vyvinutá ve Smith Optics – je to systém výměny skel. Tato technologie čeká na patentování. Spočívá v jednoduchosti a rychlosti výměny skel, díky snadnému a rychlému odstranění stranic (nožiček) a sedla (nosní opěrky) a jejich rovněž snadnému a rychlému nasazení na jiná skla. Technologie zajišťuje spolehlivé držení při minimální hmotnosti rámečku.

Optická i ochranná funkce brýlí je v souladu s normou ANSI Z87.1. Výborná balistická ochrana splňuje požadavky standardu US MIL-PRF-31013.

Taktické ochranné brýle Aegis Echo Compact Smith Optics poskytují také 100 % ochranu před UVA / UVB / UVC zářením (všechna skla v sadě).

Na sedlo (nosní opěrky) a na konce stranic je použit materiál Megol®. Je to měkký, vysoce elastický a hypo alergenní plastová směs. Megol dodává brýlím přilnavost a drží zorník na svém místě. Přilnavost se dokonce zvyšuje při zapocení nositele brýlí.

Brýle jsou kompatibilní se všemi čočkami / skly Aegis. Brýle přináší také možnost vložit RX adaptér pro dioptrická skla (adaptér se prodává samostatně).

Brýle jsou dodávány v sadě s výměnnými skly, sada je zabalena v praktickém přepravním obalu zapínaném na zip, který lze upevnit pomocí dodávané karabiny k opasku nebo k batohu. Po rozepnutí zipu najdeme na vnitřní straně víka praktickou síťovanou kapsu s otevřeným vstupem a v ní uživatelský manuál, čistící hadřík napuštěný látkou působící proti zamlžení a samolepku s logem Elite Smith. Uvnitř přepravního obalu jsou brýle s předinstalovanými čirými skly a látkové pouzdro se stahovací šňůrkou s výměnnými šedými skly uvnitř. Tato taštička slouží zároveň jako hadřík na čištění. Dodáván je také nastavitelný náhlavní jistící pásek, který se snadno upevňuje do dírek na konci stranic.

 

Sada obsahuje:

- 1x rámeček s nainstalovanými čirými čočkami

- 1x šedé výměnné čočky

- 1x náhlavní jistící pásek

- pouzdro na brýle zapínané na zip

- 1x uživatelský manuál

- 1x čistící hadřík

- 1x samolepku s logem Elite Smith

- 1x látkové pouzdro na čočky se stahovací šňůrkou / čistící hadřík

 

Parametry:

Propustnost viditelného světla (VLT = Visible Light Transmission): 15 % až 89 %.

Typ čoček: nepolarizované TLT.

Povrchová úprava: anti-fog, ochrana proti poškrábání.

UV filtr: 100 % ochrana před UVA / UVB / UVC zářením.

Délka stranice: 12 cm.

Šířka nosníku: 0.

Šířka očnice / zorníku: 14 cm.

Výška očnice / zorníku: 5 cm.

Použité technologie: TLT, PivLock™.

Normy a standardy:  ANSI Z87.1,  US MIL-PRF-31013.

Materiál sedla a konců nožiček: Megol.

Barva čoček: čiré (instalované) a šedé (výměnné).

Velikost (maximální velikost, udáváno podle klobouku / obvod hlavy): M - 7 ¼ / 58 cm.

Související články
Jarní úklid: máte vyčištěné zbraně?Přečíst článek
Legendární puška Mosin-NagantPřečíst článek
Příběh legendy jménem GlockPřečíst článek
Vylaďte zimní střelbu z dlouhé zbraně na maximumPřečíst článek
Výběr nože podle výbrusu čepelePřečíst článek
6 legendárních a inovativních maskovacích vzorůPřečíst článek
Vojenské hodnostiPřečíst článek

Dotaz k produktu

Zadejte Vaše jméno *
Zadejte Váš e-mail *

Kategorie produktu

Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny