📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více
Tato varianta byla dříve odmítána. Mohli zato především nekvalitní konstrukce, které způsobovaly problémy zad. V dnešní době je vše jinak a batohy přes rameno jsou výhodné stejně tak, jako klasické verze.

Asi nejpopulárnějším médiem pro přenášení našich osobních či neosobních věcí bude batoh. Tedy mluvíme-li výletech, procházkách a tak dále. Existuje opravdu mnoho druhů a typů. Něco mají však společné, jsou to dva ramenní popruhy. CHYBA! To už dávno neplatí, dnes můžeme mít dokonce batoh, který má jen jeden popruh. Můžou se sice zdát poněkud neohrabané a nevyužitelné, opak je však pravdou. Skrývá se v nich řada výhod, které si v následovných pár řádcích řekneme.

Zapomeňme na minulost

V dřívější době měly batohy opravdu dva popruhy. Bylo to výhodné, jelikož dobře seděly na zádech, bezproblémově se nosily a nebyly s nimi žádné problémy. Pak přišla éra jedno popruhových batohů. Jak si jistě dobře pamatujeme, nejednalo se zrovna o účelové a supermoderní koncepce. Bolela z nich záda, při větším naložení se popruh zařezával a my jsme byli akorát tak naštvaní a zhnusení vším tím, čemu říkali – PECKA ROKU. Jak je všeobecně známo, nemůžeme se držet minulosti, musíme ji překročit a dát šanci dnešní nabídce. Je až neuvěřitelné, co firmy, jakou je například Maxpedition, dokázaly v tomto oboru. Batohy přes rameno nyní nabízejí výhody, o kterých se nám s těmi klasickými ani nezdá.

Tak to jsme zvědaví

Jaké výhody mohou nabídnout batohy, kterým chybí půlka základního nosného prvku? Asi bychom se divili, ale není to jen tak, že se začínají používat po celém světě. Velmi oceňovanou výhodou je například možnost přístupu do batohu za chůze. Jdeme, odepneme stabilizační popruh a batoh si jednoduše přetočíme na břicho. V této poloze vytáhneme kompas, mapu, svačinu, zkrátka cokoli a batoh jednoduše vrátíme na záda. Další výhodou je střídání ramen. Kdyby nás vlivem vyšší hmotnosti začalo rameno bolet, jednoduše si batoh přehodíme přes to druhé. Jak nám možná došlo, netýká se tento benefit všech batohů. Stále se na trhu točí ty, které nejsou dobré, ničí záda a tím i naše nervy. Jak je poznat?

To stačí?

Prakticky by mělo stačit držet se renomovaných značek, které kvalitu zaručují. Klasické konstrukce, které vedly opravdu úhlopříčně přes rameno k boku, už také nejsou pravidlem. Můžeme si například vybrat mnohem rovnější konstrukci, která netáhne dozadu, ale jako každý jiný batoh přenáší svou váhu směrem dolů do nohou. Chceme-li si sami pohlídat kvalitu batohu, dbejme na dobře utvořený ramenní popruh. Musí být oproti těm klasickým mnohem širší, aby se váha lépe rozkládala. Spolu s jeho polstrováním se omezí otlačeniny na minimum. Jak je dobře známo, převažovaly tyto batohy směrem dozadu. Stejně jako u těch klasických, mají i batohy přes rameno stabilizační popruhy, které je drží tak, aby se hýbaly s tělem a ne sami za sebe.

Moudrost, hlavně moudrost

Při výběru si kromě již zmíněných výroků musíme dát pozor i na materiál, vnitřní skladbu a tak dále. Materiál by měl být nylon v jeho modifikacích (těmi jsou nejčastěji 600D a vyšší). Nejlepší volbou je balistický nylon 1050D s povrchovou úpravou, která zaručuje lepší nepromokavost a pevnost. Naše pozornost by se měla zaměřit i na vnitřní skladbu batohu. Je nutno podotknout, že batohy přes rameno neslouží k delších pochodům. Jsou to spíše batohy na cestu do práce nebo krátké výlet.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Hmotnost
kg kg
Objem
l l
Materiál