📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

I u batohů se může něco utrhnout, nebo ztratit. Stejně tak můžeme zatoužit po přídavné kapse, nebo jiném vybavení. Vše najdeme zde, jen je potřeba vybírat s rozvahou. Ne vše je kompatibilní.

Všichni určitě známe ten pocit neúplnosti. Když se zdá, že vše máme, ale vlastně nemáme. O čem se zde snažíme mluvit? Aplikujme si to například na batohy, u kterých se to dá poměrně dobře vysvětlit. Batohy, ačkoli jsou dělané, jako konečné řešení, mají mnoho doplňků, které si k nim můžeme nebo musíme pořídit. Například žádný batoh nebude dostatečně vodotěsný, aby odolal opravdu silnému dešti. Stejně tak můžeme chtít rozšířit objem batohu, abychom tak mohli nosit více věcí lépe umístěných. Jak na to? K tomu poslouží tato kategorie.

Mokro v batohu? Už nikdy!

Jednou z největších komplikací je déšť. Snadno nás překvapí, a pokud nebudeme dostatečně připraveni, může nám pěkně zavařit. My se bráníme nepromokavou bundou, ale co takové batohy? K nim neodmyslitelně patří pláštěnky. Co to je? Pláštěnka na batoh je takový přetah, kterým batoh překryjeme. Materiál, ze kterého je pláštěnka vyrobena, je dostatečně nepromokavý, aby odolal jakémukoli dešti. Povrch by měl být zároveň upraven tak, aby po něm voda snadno stékala. Pláštěnky mají batohy buď už když si je kupujeme, nebo jsme nuceni si je dokoupit sami. I k tomu poslouží tato kategorie. Co zde nalezneme dál?

Vždy to nějak jde

Častým problémem u batohů je jejich nedostatečná kapacita. Koupíme si batoh s určitou litráží, která nám v daný okamžik přijde jako nejlepší. Co když najednou zjistíme, že se chystáme na výlet a nevejde se nám do něj vše, co potřebujeme, V tomto případě se hodí přídavné kapsy. Tyto kapsy se vyrábějí v různých velikostech s různými styly zapínání a upínání. Můžeme do nich například umístit bundu a celou kapsu připnout na batoh. Díky rozmanitosti, která zahrnuje i tvary, můžeme umístit i několik kapes na jeden batoh. Vše má však jeden velký háček. Kapsy se nejčastěji upevňují pomocí Molle systému a jemu podobných. Pokud tedy nemá náš batoh podporu tohoto systému, nebude nejspíše možné kapsu adekvátně upevnit. Můžeme to zkusit pomocí upínacích médií, ale nečekejme od toho mnoho.

Pruží a drží

Pro určité situace můžeme i u batohů využít tak zvané gumicuky, lanka, nebo paracord. Snadno s nimi například připneme karimatku, spacák, nebo stan. Ano, některé batohy jsou vybaveny upínáním pro toto vybavení. My je však můžeme díky těmto médiím lépe zafixovat, nebo nepřítomnost upínacích prvků suplovat. Každý ze zmíněných nabídne něco jiného. Gumicuky jsou elastické, čímž lépe zafixují to, co potřebujeme. Paracord je na druhou stranu extrémně pevný a nezklame nás ani v nejdrsnějších podmínkách.

To a mnohem více

Nemusíme mít strach, není to vše, co zde nalezneme. Možná se nám tyto doplňky mohou zdát jako zbytečné. Není tomu tak. Jedná se o velmi využitelné a důležité části vybavení, které nám budou pomáhat s každodenními nástrahami. Kapsy navíc můžeme využít i na každém jiném vybavení, které bude mít Molle vazbu. Stejně tak přítomnost gumicuků a paracordu jistě oceníme. Vždy je lepší být připraveni trochu více, aby nás jen tak něco nepřekvapilo.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Označení
Cena
Barva
Značka
Podkategorie příslušenství
Hmotnost
kg kg
Objem
l l
Materiál