📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

7 outdoorových aktivit pro celou rodinu

10. května 2022Zábava, volné chvíleOndřej KrotilDoba čtení 6 minut

Když se nudí dospělci, pak to obvykle není až taková pohroma. Obvykle se dokážou zabavit nějakou činností. Pak je tu další a o trochu horší stupeň. A sice, když se nudí děti. Zabavit děti je někdy nadlidský úkol, ale i to se dá většinou zvládnout. Ale může to být horší, pokud se nudí celá rodina. V tom případě je nasnadě všechno nedůležité pustit z hlavy a prostě vyrazit ven. A nyní se vás pokusíme nabudit a zároveň inspirovat. Uvidíte, že zábavu si může užít celá rodina.

1. Kempování

Ať už zapřáhnete karavan, objednáte si chatku nebo půjdete pod stan nebo ještě lépe pod širák, pak vězte, že pobyt v přírodě má své nepopsatelné kouzlo. Pro děti je dostatek možností, jak se lidově řečeno vyblbnout. Pro dospělé je výhodné, že mohou relaxovat, protože pobyt v přírodě má vynikající terapeutické účinky. To ocení každý, kdo chce alespoň jednou za čas vypnout z každodenního stereotypu. Příroda a kempování je totiž všechno možné, jen ne stereotyp.

Autokempování

Na druhou stranu je potřeba říct, že kempování je ze všech jmenovaných aktivit nejnáročnější na vybavení. Kvalitní stan, spacák a karimatka, je naprostým základem. Pakliže o pravidelném kempování přemýšlíte, dobré vybavení je základ. Nebojte se nás oslovit na stránkách: https://www.rigad.cz/ a věřte, že bez dobrého vybavení za přijatelnou cenu rozhodně neodejdete.

Doporučené produkty

2. Výlet

Češi jsou národem výletníků. Díky naší geografické poloze, toho lze během jediného výletu stihnout skutečně mnoho. Čas vás ale ve výsledku tlačit nemusí. Když jedete na výlet, tak vše je na vás a vašich plánech. Věděli jste, že Česko má jednu z největších koncentrací hradů, zámků, tvrzí a zřícenin na světě. To by v tom byl čert, aby se ve vašem blízkém okolí podobná historická stavba nenacházela.

Podobně jsme na tom s muzei, které jsou mnohdy zaměřené právě pro malé děti, takže nehrozí, že se budou nudit. Výlety nejsou jen hrady a muzea. Můžete si vyšlápnout na nějakou zajímavou rozhlednu nebo se podívat do skal. Možností v naší zemi je skutečně mnoho. Stačí se dívat a máte rázem plán výletu pro celou rodinu.

3. Udělejte si piknik

Jarní počasí bývá proměnlivé, ale přibližně od půlky dubna lze počítat už s lepším počasím a krátkému pobytu v přírodě pak nic nebrání. Je to krásný pocit, když si můžete vzít deku, jídlo a pití a pozorovat přírodu. Ať už v městském parku nebo ve skutečné „divočině.“ Piknik můžete hravě propojit s výletem, případně každou činnost udělat zvlášť. To už je na vás. Podstatné je, že budete venku a vyhnete se nudě, šedi a stereotypu.

4. Hledání pokladu

Jestli něco děti milují, tak jsou to stezky odvahy, hry na stopovanou, případně hledání pokladu. V dnešní době mobilů a GPS jde taková hra i s menšími dětmi o poznání lépe. Uvidíte, že poslední, na co budou děti myslet, je nuda. A to platí i pro dospělé, kteří se tohoto náročného úkolu zhostí.

5. Zahradničení

Jaro je také časem zahrádkářů. Máte-li zahrádku, je potřeba se o ní náležitě starat. A právě do takové činnosti můžete zapojit děti. Nechte je rozhodnout, které květiny, případně plody zasadit a později můžete obdivovat plody své společné práce. Děti se při zahradničení velmi dobře zabaví. A pokud na ně přenesete část své odpovědnosti, budou ještě za to rády.

6. Vyjížďka na kole

Jste sportovně založená rodina? Potom vyjížďka na kole je pro vás téměř jasnou samozřejmostí. Naplánujte pro děti pravidelné zastávky. Třeba na zmrzlinu, nebo i na piknik. Na kolech můžete v Česku téměř kamkoli a nikdy nebudete litovat. Jaro je na cyklistiku velmi příhodné. Sluníčko nepálí tolik, jako v létě. Navíc můžete obdivovat krajinu, která právě rozkvétá. Má to něco do sebe. Kolo je zábava pro celou rodinu, tak proč toho nevyužít?

7. Turistický výlet

Není nad to si udělat pěší výlet. Stejně, jako u jiných typů, můžete pěší výlet kombinovat s piknikem, návštěvou zajímavých míst nebo turistika za účelem kempování. Vezměte si mapu a naplánujte trasu podle možností dětí. Možná budete překvapeni, kolik toho zvládnou.

Turistický výlet

Závěr

Při plánování jakékoli rodinné aktivity buďte kreativní a nebojte se experimentovat a kombinovat, protože našich sedm typů je jen návod, jak jednoduše zabavit děti, potažmo celou rodinu. Uvidíte, že nápady později budete sypat z rukávu jeden za druhým. Přejeme vám tímto mnoho zdaru!

Štítky Jaro

Čtenáře dále zajímá