📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Jak fungují filtry Water-to-Go?

15. února 2018Zábava, volné chvíleHájek PetrDoba čtení 8 minutPřečteno: 2973x

Jedna z nejdůležitějších věcí v našem životě, je voda. Sám člověk je pra-původem vodní živočich a je to na něm vidět i do dnes – je totiž stále tvořen ze zhruba 70 % vodou a ve vodě se nalézá do svého zrození v lůně matky. Je jasné, že kamkoliv vyrazíte, tou první a nejdůležitější věcí, co vám asi pochybí, je právě voda.

Naneštěstí ale, časy, kdy každý potok a studánka byl jako sklo jsou nenávratně pryč a modernímu člověku hrozí (hlavně kvůli civilizaci) četné nepříjemnosti: otravy těžkými kovy (jsou všude – namátkou rtuť v rybách z moře a ve vzduchu ze zubů z krematorií), nemoci ze všelijakých patogenů žijících ve studánkách (viry, bakterie, kvasinky, obecně cokoliv zde), voda příliš přechlorovaná, nemluvě o tom nepříjemném detailu, že z těchto míst okolo vesnic pijí i myši, krysy, vzteklinou nemocné lišky, kočky s prašivinou a podobná sběř trousící okolo sebe tuny trusu. Lze mít i dnes svědomí klidné? Ano lze, ale bude to chtít nějaký ten vodní filtr a láhev, jakým je třeba láhev Water-to-Go

Filtry Water-To-Go

 Větší z dostupných lahví (75 cl = 750 ml) u Water-to-Go stojí 879,- Kč, váží 138 g i s filtrem, je BPA free, je vhodná do myčky (víčko a filtr ale „prát“ jen v ruce), odstraní přes 99,9 % kontaminantů biologických i jiných a kdykoliv je ke koupi filtr záložní za pár stovek. Láhev menší pro změnu má jen 500 ml a odfiltruje 130 litrů + vydrží cca 2 měsíce při denní spotřebě asi 2,2 litrů (obsah cca 4 lahví).

Co vše mi filtry Water-to-Go z vody odstraní?

Asi tou nejdůležitější věcí, která samozřejmě každého potenciálního zákazníka zajímá je to, co vše mu filtr odstraní z vody a jak moc efektivní vlastně je? Dobrou zprávou je, že výsledky testování filtračního systému Water-to-Go lahví jsou v laboratořích prokazatelné a filtr byl testován dle mezinárodně uznávaných norem nezávislými certifikovanými institucemi v USA, Evropě a Indii; všechny do jedné potvrdily 99,9% účinnost v odstraňování škodlivých kontaminantů z vody filtry Water-to-Go.

Konkrétně byly v rámi tohoto procesu otestovány tyto věci:

 • Poliovirus – obsah zredukován v první lahvi o 99,982 % a ve druhé lahvi o 99,937 %.
 • Escherichia coli – obsah zredukován v první lahvi o 99,9992 % a ve druhé lahvi o 99,9837 %.
 • Volný chlór – obsah zredukován v první lahvi i ve druhé láhvi pod 0,4 částice na ppm, nelze změřit tedy.
 • Fluorescentní kuličky (imitující přítomnost Cryptosporidium oocyst) – obsah zredukován v první lahvi o 99,982906 % a i ve druhé lahvi o 99,982906 %.

Suma sumárum, láhev více než vyhověla. Kdo se nebojí jazyka Shakespearova, nechť zalistuje klidně i v originální studii.

Filtry Water-To-Go

 Dvojice filtrů stojí 627,- Kč a znamená to, že se dočkáte 2 x 200 přefiltrovaných litrů vody, to je voda při třech plných lahvích denně na celý půlrok (respektive čtvrtrok u filtru jednoho). Když se přepočítá cena za litr, jsme na efektivní ceně 1,40 Kč za litr čerstvé pitné vody. Uzávěr je recyklovatelný a i membrána filtru je z biologicky plně rozložitelných materiálů.

Jak si vede filtr Water-to-Go proti filtrům uhlíkovým?

Filtr Water-to-Go je řešení „Tři v jednom“. Tato patentovaná technologie lahví Water-to-Go, která byla vytvořena pro NASA, v mnohém převyšuje klasické filtry na vodu využívající aktivní uhlík. Filtry fungující na bázi aktivního uhlí, filtrují hlavně sediment a některé další nečistoty, ale filtry Water-to-Go zajišťují pitnou vodu s odstraněnými kontaminanty včetně těchto:

 • Toxické kovy včetně olova a chromu.
 • Nebezpečné chemikálie zahrnující "VOC"s (volatile organic compounds) neboli těkavé organické látky jako benzen, toluen, xylen, formaldehyd, 1,3-butadien a další.
 • Bakterie způsobující nemoci jako E. coli, Cholera a Tyfus.
 • Viry způsobující nemoci jako Žloutenka typu A a Gastroenteritidu.
 • Zárodečná stadia některých parazitů (tzv Oocysty) jako je např. Giardia Lamblia.

Spolu s použitou nanotechnologií je tento filtr osazen také aktivním uhlím. Místo aby u Water-to-Go slepili uhlík do bloků, jako to dělá většina výrobců filtrů, začlenili u nich uhlík přímo do povrchu membrány, což zlepšuje jeho filtrační schopnosti a zlepšuje chuť a vůni vody.

Detailní standardní parametry a funkce filtrů Water-to-Go

Filtr je tím nejdůležitějším místem celého podobného systému, takže co byste o nich měli vědět před koupí?

 • Jeden filtr váží 18 g.
 • Co se týče jeho dovedností ohledně chemických kontaminantů, pak odstraňuje z vody více jak 99,9 % kovů a chemikálií včetně chloru, fluoru, chromu, rtuti, niklu, mědi, železa, olova, zlata, stříbra, hliníku a těkavých organických sloučenin včetně formaldehydu.
 • Kdybychom se zase měli podívat na jeho schopnosti v odstraňování virů z vody, tak zde jako nic svede vodou přenášené viry zahrnující Noroviry (Norwalk), Žloutenku typu A (Hepatitis A), Rota viry, Polio viry (dětská obrna), Adenoviry, Enteroviry a Reoviry, … A nepochybně i jiné.
 • Ani s bakteriemi na tom filtr Water-to-Go není o mnoho hůře – odstraňuje totiž více jak 99,9 % bakterií zahrnující Koliformní bakterie, E.Coli, Choleru, Tyfus, Úplavici, Botulismus, Choleru, Kampylobakterie, Leptospirózu – Weilovu nemoc, Legionellu (Legionářská nemoc), … A nespočet jiných.
 • Filtr odstraňuje však i choroboplodné zárodky a oocysty (protozoa) zahrnující: Giardie, Lamblie střevní, Fasciolopsiasis Taeniasis – Tasemnice, Echinococcosis Ascariasis – onemocnění způsobené Škrkavkami, Coenorosis Schistosomiasis, Cryptosporidium, Tryonosoma (Spavá nemoc), Hlístice,  Guinea Worm, Měchovce, Škrkavky, Roupy, Onchiocerca (parazitické hlístice), Motolice jaterní a logicky i jiné podobně velké organismy.

Filtry Water-To-Go

 Standardně se láhve Water-to-Go dají sehnat ve všech představitelných barvách a odstínech: vedle obligátní černé, je tu i však i řada kombinací, jako třeba modrá a bílá v několika odstínech, zelená a žlutá, citronová, růžová a bílá, … Dáme krk na to, že ani po stránce vizuální nebudete zklamáni!

Co bych o produktech Water-to-Go ještě měl rozhodně vědět?

Zde si zodpovíme nejčastěji kladeně otázky:

 • Jak rychle lze láhev začít používat? - Celé je to poměrně rychlá činnost. Jediné dvě věci, co před tím musíte udělat, tak je filtr Water-to-Go aktivovat (spočívá jednak v namočení do vody na minimálně 15 minut a za druhé, dostat z něj veškerou vodu, jenž v něm je před aktivací). Když se vše dělá vůbec poprvé, tak výrobcem doporučený postup je láhev naplnit, otočit vzhůru nohama a nechat filtr nasáknout aspoň 15 minut. No a ve finále již jen stačí obrácenou láhev 2-3x stisknout a odstříknout trochu vody, dokud není zcela čistá (vše se mimochodem dá spatřit v akci na tomto videu).
 • Lahve i filtry počítají s tím, že budete sát přímo z nich (jako z brčka a při této metodě je průtok maximálně 10 ml za sekundu), takže se toho nebojte.
 • Jak moc vadí, když láhev po prvním použití nebudu delší čas používat, řekněme 3 měsíce? Musím vyměnit filtr? - Nikoliv! Filtr zvládne obvykle garantovaně vyčistit okolo 200 litrů (když to propočítáte, dělá to životnost 3 měsíce s denní spotřebou 2-3 lahve). Pakliže aktivovanou láhev Water-to-Go nepoužíváte nějaký čas, tím lépe, životnost se o tuto dobu prodlužuje. Když ale dojde k tomu, že vám filtr vyschne, musíte jej opět správným stylem zase aktivovat (vše je prakticky stejné, jako výše – prostě ho aspoň na oněch 15 minut namočte a odstříkávejte trochu vody, dokud tam nebude čistá).
 • Jak se dá poznat, kdy je nutné filtr vyměnit? - jedna z technologií použitá v tomto filtru (a specificky to je ta, co má na bedrech filtraci mizerné chuti a zápachu) je uhlíková. A jak již víte z otázky předchozí, ve filtru je tolik uhlíku, aby zvládl přefiltrovat 200 litrů vody a poté přestal fungovat. Filtr ale bude stále filtrovat jiné věci: choroboplodné zárodky, bakterie a případné další jisté škodlivé kontaminanty, chuť a vůně dané vody se ale pomalu začne vracet k té, jaká je původní. Je to tam schválně, aby člověk poznal, kdy má filtr vyměnit. Když se ale nacházíte někde, kde je toto problém a i takto by se do vašeho těla mohlo dostat nějaké neřádstvo, pak nezbude, nežli sledovat a počítat litry (šňůra s korálky na to není špatná).
 • Filtrují filtry Water-to-Go i chlór a fluór? - Ano! Více viz sekce „Co vše mi filtry Water-to-Go z vody odstraní?“
 • Kdy jsou filtry neúčinné? - Je třeba dát si pozor i na to, že filtry jsou neúčinné tehdy, když jsou užívány s jakýmikoliv jinými přísadami: to jsou všelijaké sirupy, iontové nápoje, džusy, …
 • Filtry neumí přefiltrovat slanou vodu!
 • A jelikož se nacházíme v survivalovém a bushcraftovém magazínu, pamatujte i na to, že firma u tohoto filtru nedoporučuje filtrovat moč za účelem konzumace – důvod je každému starému survivalistovi jistě zřejmý, ale ať máme informace kompletní: není to dobrý nápad hned z celé řady důvodů – předně, obsahuje více soli, nežli vaše tělo, takže když ji vypijete, ztratíte o to více vody a za další, zbytečně tím vysílíte tělo již tak extra-stresované v rámci survivalu, protože ho nutíte opět vylučovat ty stejné jedy, co již jednou vyloučilo.

Naše nabídka Filtrů Water-To-Go

Čtenáře dále zajímá

Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny