📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Strongman Energy Vrdy 2024 byl opět vydařený!

2. července 2024AktualityHana SedlákováDoba čtení 3 minuty

V sobotu 15. června proběhl již pátý ročník závodu s názvem Strongman Energy Vrdy. Tato akce je unikátní jak svým rozsahem, tak kvalitou. Závodníci v silových sportech soutěžili od rána až do pozdního odpoledne, a to hned v několika různých kategoriích. Nechyběl ani bohatý doprovodný program a skvělá atmosféra. A stejně jako každý rok si akci nenechal ujít ani Rigad jako jeden ze sponzorů.

Letošní ročník se opět vydařil. Účast byla hojná, sešlo se mnoho závodníků i fanoušků. Natěšení diváci jako vždy hecovali všechny soutěžící, a tak padaly výkony, které mnozí z nich ani nečekali. A díky bohatému doprovodnému programu se na této akci nikdo neměl šanci nudit. Rigad se zařadil mezi sponzory této akce a pro zúčastněné i výherce poskytl několik produktů.

Strongman Energy Vrdy 2024, soutěž v silových disciplínách

Jednou z disciplín závodu Strongman Energy Vrdy 2024 je převracení pneumatik.

Závod Strongman Energy Vrdy je součástí každoročního seriálu závodů Strongman. Soutěžící měří své síly v několika disciplínách, jako je např. házení pytlů, přetáčení pneumatik, loading medley (vynášení různých závaží na stůl nebo podložku) nebo královská disciplína loglift. Přesné zadání bývá zveřejněno pár měsíců předem. 

Soutěžilo se celkem ve třech kategoriích. Celou akci už v dopoledních hodinách „na rozjezd“ odstartoval závod začátečníků. Na ty po krátké pauze navázala ženská kategorie Strongwoman. A odpoledne program vyvrcholil závodem profesionálů, který je součástí České profesionální strongman ligy. Každý rok přijede závodit i několik zahraničních účastníků. 

Strongman Energy Vrdy 2024, vyhlášení

Atmosféra na Strongman Energy Vrdy 2024 byla skvělá.

Závod začátečníků je (téměř) pro každého

Liga začátečníků je otevřená všem fanouškům silových sportů, kteří jako strongmani dosud nezávodili (to je jediná skutečná podmínka pro přihlášení) a chtěli by to poprvé zkusit. Nejspíš je (pro jistotu) ještě nemine kritické oko pořadatelů - tyto disciplíny přece jen nejsou pro každého, zvedají se už slušné váhy a příprava vyžaduje trénink. 

Závod Strongwoman pro silné ženy

Jste žena a silové sporty jsou vaše vášeň? I pro vás Strongman něco má. Závody Strongwoman se vyznačují skvělou atmosférou a maximálním nasazením. A se protože zatím účastnic hlásí poměrně málo, letos soutěžily jen 4, budete mít dveře otevřené. Přijďte rozšířit řady silných žen!

Profesionálové

Vrcholem programu je závod profesionálů, kde se utkají ti nejsilnější. Závod patří do série České profesionální strongman ligy, každý získaný bod se tedy započítává do celkového součtu. Závod to byl divácky velmi atraktivní a padaly zajímavé výkony. Trochu stinnou stránkou byla zranění, to ale k silovým závodům bohužel patří. Prvenství si dokázal obhájit Zdeněk Vávra, který je zároveň pořadatelem. A co vám Zdeněk vzkazuje?

„Moc děkuji všem, co se na této akci podíleli, byla skvělá. A zvu vás na příští ročník Strongman Energy Vrdy, který bude 21. června 2025!“ Datum je čerstvé, tak si ho uložte :-) A kdo by chtěl stihnout soutěž Strongman ještě letos, tak 7. září v Klatovech.

Štítky Události

Čtenáře dále zajímá

Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny