📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Člověk je teplokrevný živočich a dostal do vínku od přírody slušnou tělesnou regulaci (pocení, třesení svaly, …), ale některé teploty tělo nezvládne a zkolabuje. Tehdy ho dělí bez správného vybavení od smrti jen chvilka…

Člověk je teplokrevný živočich a dostal do vínku od přírody celkem slušnou tělesnou regulaci (pocení, chvění svaly, …), ale některé teploty prostě tělo nezvládne, zkolabuje a odporoučí se na zem. Tehdy ho obvykle dělí bez správného vybavení od smrti jen chvilka…

Proč by Alu-fólie neměla chybět v žádném batohu ani kapse?

Ale ono ani nemusí jít jen o život. Důvodů hovořících pro vlastnění alu-fólie (nebo ještě lépe, vícero alu-fólií) je nemálo:

  • Když ji rozdělíte Paracordem / jakoukoliv šňůrou, dá se použít jako nouzové přístřeší a využít jako ochrana před větrem, sněhem a deštěm.
  • Dá se do ní v batohu zabalit věc, u které chcete, aby vám vydržela v určité teplotě (zmrzlé jídlo, pivo, …).
  • Kdykoliv a kdekoliv se dají využít jako protekce před hypotermií (postiženého zabalíte tak, aby aktivní strana vyzařovala dovnitř směrem k němu) i hypertermií (zabalíte jej tak, aby byla odrazivá strana vně).
  • Dobře poslouží i jako nepromokavá podložka pod stan nebo spacák, je totiž stejně užitečná, jako známá „alumatka“.
  • Věcička nestojí často ani stovku, takže by zcela určitě měla být součástí všech vašich survivalových sad a souprav na přežití.
  • Pakliže je alu-fólie pokrytá ochranným plastový krytem, lze ji využít i k přenosu sypkých a větších věcí odněkud někam.

Jak může nouzová termoizolační přikrývka zachránit život?

Kupříkladu produkt „Nouzová termoizolační přikrývka BLIZZARD® Survival blanket“ je sice o trochu dražší (cca tisícovka), ale nabízí toho o poznání více. V první řadě je to ale obří deka se samolepícím uzávěrem, díky kterému se dá opětovně používat.

Jde o nejmodernější věc a postup, využívaný i nejlepšími dnešními profesionály (záchranáři s helikoptérami, vojáci, …). Podobné produkty Blizzard® jsou sice populární hlavně v Anglii (British Army, British Royal Marines, RAF sada na přežití, RAF záchranářská služba, UK záchranáři, …), ale své ctitele mají i v USA (US Army ji dokonce doporučuje pro své US Special Forces zdravotníky a to v příručce USA PHTLS).

Přikrývka Nouzová termoizolační přikrývka BLIZZARD® Survival blanket váží 450 g, má rozbalené rozměry 230 cm x 200 cm (po celém protažení ale až 230 cm x 247 cm) a sbalené rozměry (21 cm x 11 cm x 5 cm).  Věcička využívá i technologie Reflexcell™ - to je třívrstvý elastický materiál: vrchní vrstva vás ochrání proti větru a vodě, střední vrstva zase dodává pro změnu elasticitu a spodní vrstva finálně odráží tělesné teplo zpět.

Může nouzový termoizolační vak pomoci s přežitím?

Odpověď je samozřejmě pozitivní – ani civilistům se nevyhýbají všelijaké katastrofy. Ono k tomu stačí málo – v málo navštěvovaném terénu uklouznout na zarostlém kameni a je o problémy rázem postaráno. Trávíte zde v lepším případě nechtěně noc, v horším i řadu dní, nežli vás zase někdo najde.

Vydat se do podobných podmínek bez nějaké formy nouzové termoizolace je proto holé bláznovství a nerozum. Navíc, právě při šoku a zranění má člověk tendence dělat hlouposti. Proto je dobré mít zapínací vak, jenž mu umožní zůstat v teple a přitom si promyslet další kroky („Zavolat mobilem?“, „Bude mé zranění chtít ošetřit?“, ...)?

Produkt „Nouzový termoizolační vak - spací pytel BLIZZARD® Survival bag“ v ceně cca 1200,- Kč +/- je ještě o kousek menší, nežli produkt „Nouzová termoizolační přikrývka BLIZZARD® Survival blanket“: váží jen 385 gramů, při rozbalených rozměrech 230 cm x 78 cm a sbalených rozměrech25 cm x 11,5 cm x 3,5 cm.

I tento produkt využívá technologie Reflexcell™ - což je třívrstvý elastický materiál (první vrstva platí na vítr a vodu, další zajistí elasticitu a třetí zase termo-izolaci).

Zobrazit filtr produktů
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Označení
Cena
Barva
Značka
Hmotnost
kg kg
Materiál