📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Pláštěnky jsou výjimečným doplňkem pro náš batoh. Proč? Nemusíme se tak bát, že by snad promokl. Avšak musíme so dobře vybrat, protože není pláštěnka jako pláštěnka. V čem se liší?

Nic nám nedokáže znepříjemnit náš výlet, pohyb po přírodě, nebo cestu do práce, jako náhlý déšť. Zmokneme my a s námi i naše vybavení včetně batohu, tašky a ostatních věcí. To nemusí být takový problém, když budeme dobře připraveni. Na sebe si vezmeme pláštěnku, ale co na batoh? Ačkoli může být vyroben z odolných materiálů, pokud není vyloženě nepromokavý, většinou proteče. Co kdybychom řekli na to, že i na batoh můžeme dát pláštěnku. Ne naší, ale tu, která je k tomu určena. Většina z nás o nich určitě slyšela. I tak si můžeme povědět více. Pojďme na to.

Co to vlastně je?

Pláštěnka na batoh je jednoduše řečeno pokrývka batohu, která je díky svému materiálu nepromokavá. To však není vše. Existuje pár aspektů, na které bychom si měli dát pozor, aby nám její funkce maximálně vyhovovala. Jedním z nich je pružný okraj. Po obvodu by měla mít pláštěnka gumu. Díky ní bude na batohu spolehlivě držet i při větším větru, nebo vyšší zátěži. Stejně tak musí být dobře tvarovaná. Tvar pláštěnky určuje to, jak dobře bude na batohu sedět. Je pravda, že v tomto ohledu si můžeme dovolit ledacos odpustit. Co však odpustit nemůžeme je velikost. To nás dovádí k tomu, podle čeho vybírat.

Jak vybrat?

Výběr pláštěnky by měl probíhat s přihlédnutím na náš batoh. Podobně jako on je totiž pláštěnka určena i velikostí. Většinou se setkáváme s označením podobným, jako je u oblečení – L, M, XL a tak dále. Pod těmito velikostmi je ukryto rozmezí litráže daného batohu. Tedy například L bude od 25 do 35 litrů a tak dále. To je potřeba dodržet. Zbytečně velká pláštěnka může působit groteskně, její efektivita navíc upadá. Příliš malou zase na batoh nejspíše nenavlékneme. Dále můžeme vybírat podle barvy, nebo materiálu. Zde se setkáme s umělými vlákny. Důležité však je, aby měly úpravu proti roztrhnutí. Přeci jen se budeme prodírat větvemi a můžeme i upadnout. To by pláštěnka měla vydržet, a když ne, ochrana proti šíření roztrhnutí nedovolí, aby se díra rozšiřovala.

Kam s ní?

Jak je vidět je pláštěnka opravdu velmi užitečný kus vybavení. Poslední otázka asi bude znít nějak takto – Kam s pláštěnkou? Většina pláštěnek je uložena v obalu, který ji chrání. Tento obal je poměrně malý, nebude tedy zabírat zbytečně moc místa. Další možnost skrývají samotné batohu. Některé mají ve spodní nebo vrchní části kapsu, která slouží přímo pro uložení pláštěnky. Neměli bychom podceňovat žádnou situaci. Obzvláště pak tu, která může ohrozit obsah našeho zavazadla.

Zobrazit filtr produktů
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Podkategorie příslušenství
Materiál