📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více
Granáty musí být bezpečně a pevně umístěny tam, kde je potřebujeme. Nejlépe v pouzdře na vestě či na opasku. K tomu postačí pouzdro přímo na ně stavěné. Zvolme si samosvorné, nebo s klopou. Také se zamysleme, kde ho budeme nosit.

Stejně jako ostatní věci, i granáty musíme někam umístit. Nosit je po kapsách by se jednoduše nemuselo vyplatit. Granátů je spousta druhů, které se mezi sebou více, či méně podobají. Něco trochu jiného jsou granáty do granátometů, ty fungují na jiném principu a potřebují i jiné kapsy. Nejlepší umístění granátů je na taktické vestě, která pro to musí být uzpůsobená. Buď už kapsy na granáty má, nebo si je na ni můžeme připnout sami. Jak, to si hned povíme.

Malá kapsička plná velkého překvapení

Granáty se standardně nosí v kapsičkách nebo pouzdrech. Tato pouzdra musí být pro nošení granátů uzpůsobená. Nejdříve bychom si měli uvědomit, co za granát máme (jestli se jedná o vajíčkový tvar, válcový nebo granát do granátometu). Když víme, na jaké granáty sháníme pouzdro, můžeme začít s výběrem. Vše co budeme potřebovat, je pohlídat si kvalitu zapínání kapsy. Otevřená pouzdra, jaká máme například pro zásobníky, nejsou v tomto případě moc dobrým nápadem. Snadno by se mohlo stát, že nám granát vypadne. Proto musí být pouzdro překryté víkem, které drží granát v bezpečné poloze. Víko se často zapíná na suchý zip nebo rychlosponu. Opět platí, že je rychlospona nejbezpečnější variantou. Víko by mělo být nastavitelné, abychom byli schopni granát pořádně zajistit. Ale jak zajistíme pouzdro na vestě?

Dva popruhy, to stačí

Pouzdra na granáty mají na své zadní straně různé upevňovací prvky. Některé mají průvlek, jiné zase modulární systém. Vhodnou volbou je kombinace obou. Tak budeme moci nosit pouzdro na taktické vestě, ale i na opasku při ostatních situacích. Uchycení pomocí modulárního systému je závislé na velikosti panelu pouzdra. Pakliže je na panelu jen jedno pouzdro, stačí dva popruhy. Je-li jich tam však tři a více, je nutno adekvátně přidat i popruhy, aby bylo pouzdro stabilnější a my se tak nemuseli bát neštěstí. Upnutí je už hračka. Stačí provléknout popruhy protikusy na vestě, připnout cvoky a máme vyhráno.

Není jen jeden

Bohužel je takových pouzder spousta a my se tím kvantem musíme prodrat až k našemu vysněnému. To bude pro každého jiné, proto jistě oceníme možnosti barevných variací a maskovacích vzorů. Dejme si pozor i na materiál, který by měl být nylon a jeho silnější modifikace například 600D a tak dále. To samé platí i u rychlospon, velmi odolné a kvalitní jsou spony Duraflex®, které jsou považovány za nejlepší na světě.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Výška / délka
cm cm
Šířka
cm cm
Hloubka
cm cm
Hmotnost
kg kg
Materiál