📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Ne vždy potřebujeme mít rukavice na ruce. Občas se hodí je složit z rukou, ale kam s nimi. Pouzdro na rukavice může pohodlně odpočívat na opasku a čekat na své použití. Jaké možnosti máme?

Jak dobře víme, jsou rukavice bezpečnostním prostředkem, který nám každý den pomáhá zvládat všelijaké situace. Používáme pracovní rukavice, bezpečnostní, ochranné, ale i klasické doktorské gumové rukavice. Jejich používání je jasné – Navlékneme je, když chceme zamezit kontaktu s jakoukoli látko (například s krví, leptavými látkami a tak dále). Každé rukavice však musíme někde nosit. K tomu nejlépe poslouží pouzdra na rukavice.

To existuje?

Pouzdra na rukavice jsou skutečným pojmem, který se používá u všech ozbrojených složek, ale i v civilních sektorech. Prakticky se jedná o pouzdro dvou různých konstrukcí, které nosíme při ruce. V případě potřeby jej rozepneme a vyjmeme jednotlivé rukavice. Ty jsou umístěné tak, aby byly k dispozici, ale zároveň neplandaly někde pověšené na karabině nebo zastrčené za opaskem. Jaké jsou ty dvě konstrukce? Správná otázka. Tou první je klasická kapsa s víkem, stahováním nebo otevřeným hrdlem, do které se rukavice vkládají. Druhá konstrukce spíše připomíná uzamykací popruh. Která konstrukce je lepší?

Stará dobrá kapsa

Nejtradičnějším pouzdrem je kapsa nebo také sumka na rukavice. Zdá se nám tento název podivný? Prakticky však dobře vystihuje podstatu a funkci takového pouzdra. Nejčastěji slouží pro umístění hygienických rukavic z latexu nebo gumy. Takovéto rukavice můžeme vnímat u doktorů, záchranářů a ostatních lidí s podobným zaměřením. V nejzákladnějším případě se může jednat o klasickou kapsu s víkem, do níž se vloží pár rukavic. Po otevření víka, které se uzamyká na suchý zip nebo patent, se odhalí kapsička, kde jsou hygienické rukavice zastrčené. Druhý případ je trochu složitější, zato mnohem funkčnější. Pouzdro v tomto případě pracuje podobně, jako zásobníky na tento typ rukavic, ze kterých taháme rukavici po rukavici. Pouzdra mají většinou zip, pomocí kterého rukavice naskládáme tak, aby jedna tahala druhou. Poslední kus vystrčíme ven malým průřezem opatřeným gumou. Tak můžeme tahat jednu rukavici za druhou a jsme méně omezeni počtem. Počkat a co klasické rukavice, například taktické nebo ochranné, kam dáme ty?

Pěkně po ruce

Pro všechny ostatní rukavice, které jsou svou konstrukcí mnohem robustnější, větší a zároveň i těžší, existuje také adekvátní pouzdro. Nejlepší možnou volbou bude bezesporu stahovací popruh. Prakticky se jedná o dva, abychom byli přesní. Jeden má na sobě patent a druhý jeho protikus. Rukavice k sobě přiložíme, a sevřeme je tímto „pouzdrem“. Je důležité, aby mělo pouzdro více zapínacích poloh, kvůli rozdílné velikosti rukavic. Stejně tak se může jednat o stahovací popruh na suchý zip, který se provlékne sponou, přehne a zajistí.

Je to jasné!

Výběr je očividně jasný, jiná pouzdra jsou pro hygienické rukavice, a jiná pro ty klasické. Sami si zvolme, pro které pouzdro potřebujeme. V neposlední řadě by nás mohl zajímat i materiál. Volme si vždy nylon nebo v krajním případě polyester. U nylonu můžeme počítat s modifikací 400D a vyššími. Způsob upínání je stejný jako u ostatních pouzder. Většinou jsou vybavena Molle vazbou pro upnutí na stejnojmennou platformu nebo průvlekem pro upnutí na opasek. U pouzder na klasické rukavice je velmi užitečné nastavení sklonu. Tedy jestli budou rukavice v horizontální nebo vertikální poloze. Tím si nastavíme nám vyhovující polohu, čímž dosáhneme většího komfortu.

Zobrazit filtr produktů
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Materiál