📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

NVG je anglickou zkratkou pro Night Vision Goggles neboli brýle pro noční vidění. Všeobecně se ale dá říct, že pouzdra na NVG se dají použít na jakoukoliv citlivou optiku příslušné velikosti, tak aby ve zdraví přežila i náročné podmínky.

Pouzdra na optiku by měla být především univerzálně kombinovatelná s další výstrojí – ostatně jako jakákoliv jiná taktická pouzdra. Proto před samotnou koupí konkrétního modelu dbejte na to, aby byl kompatibilní s PALS vazbou, respektive MOLLE systémem. Některé modely ale snadno připnete třeba za poutko na opasek. Důležité každopádně je, aby pouzdro nepřekáželo v pohybu, a to ani v tom dynamickém.

Dalším důležitým faktorem je odolný materiál pouzdra. Ten by měl chránit před poškozením nejen pouzdro samotné, ale především jeho drahocenný obsah. Nejde přitom jen o to, že kvalitní optika může vyjít klidně na desítky tisíc korun. Pokud si totiž poškodíte optické vybavení přímo v akci, můžete přijít o akceschopnost, respektive bojeschopnost. A to je vlastnost, která je v mnohých případech klíčová – někdy jde dokonce o otázku života a smrti.

Mnohá NVG pouzdra v naší nabídce jsou tak vybavena pěnovým polstrováním, díky kterému může být příslušný prvek vaší výbavy i v náročných podmínkách jako v bavlnce, připraven na okamžité použití. A možnost okamžitého použití předpokládá i zip, který se nezadrhává. Optika je v taktických misích stejně důležitá jako samotná zbraň. To znamená, že je třeba klást speciální důraz na její bezpečnou přepravu a skladování.

V neposlední řadě tu máme přirozeně kamufláž, která by měla ladit se zbytkem vaší výstroje pro konkrétní misi v konkrétním prostředí. Díky tomu může celá vaše výstroj tvořit jeden funkční, efektivní a jedinečný celek.

Zobrazit filtr produktů
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Výška / délka
cm cm
Šířka
cm cm
Hloubka
cm cm
Hmotnost
kg kg
Materiál