📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více
Na těle máme většinou vestu, nebo jiné vybavení. Kam tedy s dalším vybavením? Ideální umístění je na stehnu. Jenže takové umístění si zaslouží i pořádné popruhy a zajištění, jinak ztratíme komfort a jistotu.

I taktické vesty a nosiče plátů mají své limity. Nemůžeme na ně jednoduše navěsit vše, co chceme - jednou to místo dojde. Za těchto okolností je třeba uchýlit se někam jinam. Na část těla, která může také nést vybavení a je dobře přístupná. Někdo by mohl namítnout, že takové vybavení může čekat v batohu, nebo v brašně. Ano, to může, ale ne za předpokladu, že ho budeme aktivně používat během akce. Kam tedy se zbytkem věcí? Aktivně použitelná zůstávají stehna, na která se dá umístit takzvaná stehenní platforma.

Stehenní co?

Stehenní platforma je forma vybavení, která se upíná na stehno. Je vyrobena z kvalitních materiálů, jakým je například Nylon a jeho formy – 1050D, 600D a podobné. Levnější varianty jsou vyrobeny z polyesteru, který je sice také odolný, ale nenabízí takové výhody, jako nylon. Platformy se skládají ze tří základních částí. Hlavní části, které fungují jako prostor pro vybavení, upínací části a fixační části. Platforma se upíná k opasku pomocí průvleku, na jehož délce je umístěna rychlospona. Přítomnost rychlospony je velmi důležitá. V případě, kdy budeme chtít sundat vybavení a nechat si na sobě opasek, jednoduše odepneme sponu a platformu sundáme. Nemusíme ji zdlouhavě sundávat i z opasku. Velmi důležitá je fixace na noze. Ta je zajišťována jedním, dvěma, ale i třemi popruhy, které se dají délkově nastavit. Tyto popruhy mají na spodní straně protiskluzový povrch ve formě gumy, nebo podobných materiálů. Stejně tak mohou být popruhy elastické, ale to záleží spíše na tom, co preferujeme.

Sumku, nebo pouzdro?

Když na platformě nic není, tak jak nám to pomůže? Právě ten fakt, že na platformě v základu nic není, nám pomáhá. Ono tam totiž něco je, modulární systém typu Molle/Palls nebo s nimi kompatibilní. Jak určitě víme, na tyto modulární nosné systémy se dá přidělávat další vybavení. Je už jedno, jestli budeme chtít mít na stehně kapsu na plynovou masku, nebo další sumky na zásobníky, kdyby jich bylo snad už tak málo. Kde takové kapsy nalezneme? Stačí se podívat do sekce Pouzdra a Kapsy. Dále se zaměříme na vybavení, které se upíná pomocí modulárních systémů a vybrat si to, co budeme potřebovat. Pak jednoduše kapsu připneme, připevníme platformu k opasku a stehnu a je vyhráno. Můžeme vyrazit do akce s perfektně přístupným vybavením na stehni a s myšlenkou, že jsme nic nezanedbali.

Co koupit, abych nebyl zklamaný

Výběr má stejně tak všeobecná pravidla, jako ta subjektivní. Všeobecně se stačí řídit pravidly z druhé sekce tohoto článku. Dejme si pozor na materiál a vizuální formu. Vše by mělo být hezky zašité, nikde by neměly koukat nitě, ani kusy látky. Materiál musí být pevný a dobře zpracovaný. Upínací popruh musí mít nějakou formu rozdělení, například rychlosponu. Fixační systém musí být buď elastický, nebo mít vnitřní nesmekavou úpravu. V první řadě nám musí sedět. Nesmí se klouzat po noze ani nahoru, ani dolů a ani do stran. Zkrátka musí být tam, kam ho připneme. Když bude cestovat, může nás to rozrušovat a my uděláme nějakou chybu. Vybírejme rozvážně, i tak malá součást je důležitá.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Materiál