📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Při práci se muže jednoduše stát, že nám něco spadne na nohu. Měli bychom mít tedy takové boty, které naše nohy ochrání. Pracovní s pevnou špičkou a podrážkou proti propíchnutí jsou jasnou volbou. Co bychom o nich měli vědět dále?

Ochranné pomůcky jsou naší zárukou bezpečného vykonávání denních záležitostí. Děláme-li v hlučném prostředí, budou to sluchátka. Jsou-li ohrožené oči - potřebujeme brýle. Avšak nejčastěji to budou pořádné boty, které ochrání nohu před padajícími předměty, ale i předměty na podlaze (hřebíky, sklo a tak dále). K tomu musí být bota samozřejmě uzpůsobena. Počkat, ale my nechceme nevzhledné pracovní boty! Také je mít nemusíme.

Už je vše jinak

Od dob, kdy byly pracovní boty známkou nevzhlednosti a lidé je nosili opravdu jen do práce, jsou dávno pryč. Firmy nabízejí nespočetné množství kvalitních pracovních bot, které jsou funkční, skvěle nás ochrání a navíc by ani nikdo nepoznal, že jsou pracovní. Můžeme proto ihned zapomenout na to, že by snad někdo ukázal na naše nohy a začal se smát, že nosíme pracovní boty i v běžných situacích, což se opravdu dá. Dříve byly boty vyráběny jen z kůže. Měly klasický tvar i výšku, proto je ihned každý poznal. Avšak pracovních bot je dnes opravdu mnoho, můžeme mít pracovní polobotky, sandále, farmářky, kotníkové boty a další. Jejich společnou věcí jsou ony bezpečnostní faktory, které nás budou zajímat nejvíce.

Bezpečí na prvním místě

Co dělá boty bezpečné? Vzhledem k našemu zdraví musí mít boty kvalitní klenbu. Budeme v nich pochopitelně trávit mnoho času a tak je důležité, aby nám neničily chodidla a nebolela z nich záda. V náročnějších podmínkách oceníme vyztuženou podrážku. Jak jako vyztuženou? Mezi podrážkou a botou je umístěna speciální vložka, která zabraňuje propíchnutí. Dříve to bývala ocelová destička, ježe takové boty nebyly moc ohebné a špatně se v nich chodilo. Dnešní pracovní boty mají speciální vložku, která ochrání a zároveň neomezuje hybnost. Stejně tak je to i vyztužená špička, která chrání jak proti pádu cizího předmětu na nohu, tak proti ukopnutí. Původní ocel nahradil hliník, kvůli jeho váze. Tato výztuha je ukryta pod hlavním materiálem. Měla by být dostatečně dlouhá, aby chránila prsty, ale ne moc dlouhá kvůli pohodlnému chození. Nezapomeňme, že se v botách musíme především cítit dobře. Přeskočme na materiály.

Dříve i dnes

Nejtradičnějším materiálem pro boty je kůže. Tak je to i u pracovních bot, které se do nedávné doby vyráběly pouze z tohoto materiálu. Kůže je dobře prodyšná, pevná a odolná vůči okolním vlivům – ideální materiál. Záleží samozřejmě na její tloušťce, ale také na tom, jak se o ni budeme starat. Pracovní boty nemusí být nutně spotřebním materiálem. Obzvláště, když máme drahý kousek, který stojí i několik tisíc korun. Nutno dodat, že i dnes jsou pracovní boty převážně kožené. Avšak tam, kde to není nutností, jsou nahrazeny moderními materiály. Tyto materiály nabízejí často lepší prodyšnost, jsou méně náročné na údržbu a jsou lehčí, čímž se lépe nosí.

Správná volba

Samotný výběr je opravdu kritický. Musíme zvážit použití bot a poté postupovat po bezpečnostních prvcích, materiálu až po podrážku. Tak například - boty pro dřevorubce mají speciální vložku proti proříznutí motorovou pilou, musí být vysoké, aby dobře držely kotník. Oproti tomu boty k montážní lince musí být především vybaveny vyztuženou špičkou a podrážkou. Je toho tolik, že bychom o tom mohli napsat knihu. Na našem webu naleznete spoustu produktů s užitečnými informacemi. Stačí si jen vybrat.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Velikost
Značka
Hmotnost
kg kg
Materiál