📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Firma Salomon® se už věnuje návrhu věcí na hory, led i sníh už od roku 1947. Po celou tuto dobu ji pohání její vášeň pro outdoorové sporty, nové technologie a řemeslné umění. A dodnes se to vše odráží na její kreativitě.

Firma Salomon® se již věnuje prodeji věcí na hory a obecně led i sníh již od roku 1947. Pohání ji její vášeň pro outdoorové sporty, nové technologie a řemeslné umění po celou tuto dobu. A i dnes se to vše odráží na její kreativně navržené a vyrobené progresivní výbavě, takže i dnes vás ráda podpoří v jakékoliv přírodní výzvě. Takže nečekejte už ani vteřinu, jelikož čas bavit se nastává i pro vás právě teď!

Jakým firma Salomon® disponuje mottem, odkazem a filozofií?

Každá firma na trhu survivalového a outdoorového zboží je něčím specifická a ani společnost Salomon® není výjimkou. Takže, jaká klíčová slova a hesla jsou pro ni hlavní?

 • Umožňuje lidem si opět „hrát venku“, zlepšovat se v něčem a spojit se s přírodou – žijeme ve společnosti, kde rychlost a stres časem převzaly hlavní otěže a lidé mají stále méně času spojit se s překrásnou přírodou. Hra a hraní si venku, to je ovšem ten hlavní faktor, o čem firma Salomon® je.
 • Hraní přináší zábavu, hraní přináší pokrok, takže i vy si hrajte podle nějakých pravidel – firma Salomon® přináší na trh novou generaci vybavení a tím i zážitky pro všechny, kdož chtějí žít opět své životy v radostném uvědomění si, jak moc pokročili s tréninkem nebo sportem a to vše jen skrze unikátní přístup firmy Salomon®.
 • Osobnost firmy Salomon® by se dala shrnout asi takto – nekonfliktní a dobromyslný samorost. Je totiž posedlý hraním si jako ostatní zde. Je zvědavý, optimistický a hravý, také však dedikovaný a oddaný. To vše zároveň. Společnost Salomon® prostě zůstává žíznivá po všem, co život nabízí a po možnostech, jenž na nás zde čekají.

A nyní některé hodnoty firmy Salomon®:

 • Imaginace – život je plný radosti a příležitostí, takže se firma Salomon® snaží neustále něco vynalézat, inovovat a tlačit dopředu. A to za každou cenu – i kdyby to snad mělo zcela překopat všechna klíčová slova, podle nichž se firma Salomon® řídí…
 • Esprit de Famille – společnost Salomon® vidí grandiózní přírodu jako místo ke sdílení a dělení se s ostatními. Buduje proto a pečlivě pěstuje solidaritu a týmovou práci ve všech komunitách, v nichž s lidmi firma Salomon® interaguje.
 • Oddání se – usilujeme o to, dosáhnout, aby každý, jenž se rozhodne poctít nás svojí hrou, se dočkal od nás i toho nejlepšího, s čím si může hrát. To platí pro atlety v první řadě, také ovšem všelijaké fanoušky survivalové a bushcraftové branže. Rovněž však pro zaměstnance a partnery.
 • Jednoduchost – jsou skromní tím, že svoji práci Salomon® bere nesmírně vážně. I tak ale drží věci reálné a u země. Vždy nad hrou za každou cenu vítězí rozum, který je i hlavní poháněč zde. Vše, co firma Salomon® dělá, má proto i stejnou autenticitu.

Jaká byla historie společnosti Salomon® v těch nejzajímavějších datech?

U každého tvora, osobnosti i firmy jsou jistá klíčová data v jeho životě, jenž pro něj nastolují klíčové předěly. Jaká jsou to tedy data zrovna pro společnost Salomon®?

 • Rok 1947 – firma Salomon® v podobě rodiny Salomon® staví a otevírá první dílnu s lyžemi ve městě Annecy.
 • Rok 1957 – první vázání firmy Salomon® („le lift“) je vytvořeno a nahrazuje tradiční kožené popruhy.
 • Rok 1966 – společnost Salomon® vynalezla tohoto roku první vázání, jenž má patkový člen vytvořen tak, že se sám v nouzi uvolní. Vázání značky Salomon® jsou proto k vidění poprvé i na olympijských hrách v Portillo / Chille.
 • Rok 1972 – firma Salomon® se stává ohledně svých lyžařských vázání číslem jedna na světě, jelikož jich prodala jen za tento rok celosvětově na jeden milion kousků.
 • Rok 1979 – lyžařské boty Salomon® míří na trh a jsou okamžitým hitem.
 • Rok 1980 – v zimní sezóně roku 1979-1980 je bota s názvem Salomon® Nordic System (jde o komplet vázání + bota) uveden na první trhy ve Francii a Švédsku.
 • Rok 1985 – společnost Salomon® staví a poté i úspěšně otevírá svojí novou centrálu umístěnou v Metz Tessy (Annecy). Obrat firmy Salomon® jen v tomto roce dosáhne 250 milionů EUR.
 • Rok 1990 – k tomuto roku společnost Salomon® prodala přes deset milionů párů bot na alpinismus a pět milionů párů bot značky XC (ty jsou mimochodem na trhu již cca deset let). V tomto roce také firma Salomon® uvádí na trh své první lyže (šlo o model „S9000“).
 • Rok 1992 – dalším významným předělem firmy Salomon® byl v roce 1992 její vůbec první výlet do produktů vysloveně letního střihu. Uvedla totiž na trh své vůbec první turistické boty. A také se v tomto roce lyže značky Salomon® objevily poprvé i na Olympiádě v Albertville.
 • Rok 1997 – prkna, příslušné boty a vázání. V tomto roce společnost Salomon® uvedla na trh poprvé i zcela kompletní výbavu pro lidi zaměřené na snowboardy spíše než na lyže.
 • Rok 2001 – na trhu se objevila vůbec první bota (Raid Race) série XA co společnost Salomon® uvedla na zimní období. To ale samozřejmě nebyla jediná věc, co zde byla k vidění. Rovněž se zde mihla v premiéře na zbrusu novém prvním produktu technologie Softshell.
 • Rok 2005 - společnost Salomon® v tomto roce získává nový majitel. Jde o firmu AMER Sports. K tomuto datu se rovněž u firmy Salomon® prodalo na dvacet milionů párů vázání řady XC (uvedeného poprvé před 25 lety).
 • Rok 2008 – na trhu se objevila technologie Custom Fit. A rozhodně i díky ní vyhrál Kilian Jones akci UTMB (zkratka „Ultra-Trail du Mont-Blanc“, což je horský ultra-maraton, jenž je jednou ročně pravidelně v Alpách), kde hned nastavil i nový rekord – 20 hodin na 170 km!
 • Rok 2011 – v tomto roce značka Salomon® uvádí na trh Quest Boots, jenž hned nastavují i novou laťku, co se dokonalého padnutí týče. Boty mají některé neuvěřitelné sjezdové atributy a dokonce mají v záloze i funkci „běžná chůze“.
 • Rok 2013 – společnost Salomon® v tomto roce změnila své logo. Také firma uvedla Custom Fit 3D, jenž zajistí u všech produktů typu vložka / vystýlka skutečně dokonalé okamžité sednutí. I tato technologie dozajista pomohla Emelii Forsbergové k vítězství a stala se proto Skyrunnig World Champion.
 • Rok 2015 – firma Salomon® uvádí na trh nové produkty: jde o řadu „Backcountry“ vyvíjenou ve spolupráci s nejlepšími atlety, která zajišťuje, že se člověk může pohybovat co nejvolněji v horách. Firma Salomon® také uvádí řadu produktů „X ALP“.

Jaké věci má firma Salomon® dnes standardně v nabídce?

První věcí, kterou je bezesporu nutno v této souvislosti zmínit, tak fakt, že firma Salomon® má věci absolutně pro všechny: děti, muže i ženy. V jednotlivých sekcích zde proto najdeme následující:

 • Boty – běžecké boty, turistické boty, boty na hory, boty na „trail running“, zimní boty, sandály, příslušenství na boty, …
 • Oblečení – bundy, trička, šortky a „elasťáky“, kalhoty,  věci na hlavu, rukavice, ponožky, „zateplovací“ věci zamýšlené jako střední mezivrstva a základní mezivrstva, …
 • Batohy, krosny a ruksaky – batohy běžné, opasky, hydratace, cestovní batohy, kufry a batohy na vybavení, …
 • Protekce a brýle – helmy, brýle a čočky, ochrana zad, …
 • Vybavení na alpinismus – lyže, lyžařské boty, lyžařské vázání, lyžařské hůlky a též i všelijaké drobné lyžařské příslušenství, …
 • Vybavení pro severské oblasti – lyže, boty, vázání, hůlky, příslušenství, …
 • Vybavení pro snowboardy – snowboardová prkna, snowboardové boty i snowboardová vázání, …
Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Velikost
Značka
Materiál