📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Kategorie příslušenství k dalekohledům zahrnuje především prostředky k čištění optiky a k ochraně před jejím zamlžováním. Citlivé čočky dalekohledů jsou totiž náchylné k poškození, a to zejména v prašném prostředí a v náročném terénu.

Vybrali jste si u nás dalekohled, případně už doma nějaký máte? Pak bychom doporučovali vybrat si k němu vhodné příslušenství. A to zejména to, které nám pomůže vyčistit jeho citlivou optiku. V lepším případě totiž nečistoty na povrchu čoček mohou vést ke zkreslení obrazu, v tom horším pak k nevratnému poškození čočky a nutnosti oprav.

Pokud si třeba na čočku dalekohledu omylem sáhnete (případně vám na ni sáhne dítě nebo vám ji třeba olízne pes), potom na jejím povrchu zůstane mastný flek. Tento mastný flek se můžeme snažit rozetřít prstem, ale často se prostě stane, že tím celou situaci jenom zhoršíme. Potom je vhodné mít u sebe adekvátní pomůcky, například utěrku z mikrovlákna nebo speciální vlhčený ubrousek, který je napuštěný trochou alkoholu, jenž snadno rozetře mastnotu a navíc rychle vyprchá, takže nezanechává další šmouhy.

Jak utěrka, tak alkoholový ubrousek jsou – tedy za předpokladu, že jsou čisté – šetrné k čočce. Při jejich využití si ji nepoškrábeme ani jinak nepoškodíme. Dále máme v nabídce celé čisticí sady na optiku, které se kromě vyčištění optiky dalekohledu postarají také o to, aby se čočky dále nezamlžovaly. I když část dalekohledů už má dnes optiku plněnou plynem, který zamlžování čoček minimálně částečně zabrání.

Další možností je použít čisticí pero na optiku s unikátní tekutou směsí, kterým jen projedete přes optiku dalekohledu a zbavíte ji veškerých nečistot, prachu i nechtěných otisků, a to stejně jako v případě utěrky z mikrovlákna nebo vlhčených ubrousků naprosto šetrně a bezpečně.

Zobrazit filtr produktů
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka