📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Ať už při své práci nebo misi slaňujete ze skály nebo z vrtulníku, nejspíš se shodneme, že kvalita lana patří k zásadním faktorům vašeho úspěchu. Neméně důležité je i pouzdro na toto lano, které by mělo být prakticky uzpůsobeno náročnosti mise.

Hovoříme-li o pouzdrech na lana, máme u nás na mysli především pouzdra taktická. Taková, která byste se nemuseli obávat využít ani při vojenské misi. Taktická pouzdra by měla splňovat určité standardy, aby vám tak nebránila v plnění mise, ale naopak vám napomáhala.

Ačkoliv jsou námi nabízená pouzdra na lana kompaktní, vejdou se do nich řádově desítky metrů slaňovacích lan. Díky tomu budete mít vždy dostatečnou rezervu. Jenže pouzdro na lano nemůže být jen tak ledajaké pouzdro – i z obyčejného pouzdra totiž mnohdy „vymáčkneme“ dostatečný objem. To znamená, že objem zdaleka nebude jediným faktorem, na který při výběru kvalitního taktického pouzdra na lano budeme pohlížet.

Pouzdra na lana by měla být nadprůměrně odolná. Často se pro jejich šití používají nylonová vlákna (například Cordura 500D) a určitě je nutné dbát také na kvalitu švů, aby se v tu nejnevhodnější chvíli neroztrhly. Jenže přesně tohle se týká i jiných druhů pouzder. Protože odolnost od pouzdra požadujeme bez ohledu na to, pro jaké taktické účely daný kousek plánujeme využívat.

Od jiných pouzder se tak pouzdra na lana liší všestrannějšími možnostmi instalace, takže je můžete připevnit jak k opasku, tak třeba ke speciálnímu slaňovacímu postroji. Některá slaňovací pouzdra jsou navíc vybavena bočními popruhy, které umožňují jejich dodatečnou stabilizaci a připevnění k noze.

Dále zde máme speciální prvky, které usnadňují navíjení a vytahování lana. Například elastický otvor se zpevněným okrajem, který zajišťuje, že lano nám pouzdro svým přirozeným pohybem nejen nepoškodí, ale také se při vytahování nezasekne. Konec lana pak můžeme přichytit k ploše se suchým zipem, aby se nám ve chvíli, kdy ho právě nepoužíváme, nekymácelo ze strany na stranu a nebránilo jiným činnostem.

Důležitá je snadná přístupnost hlavní komory, ale také její jednoduché čištění. Navíjené lano totiž hlavně v terénu nabere „cestou“ spoustu nečistot, případně vlhkosti. Odtokové kanálky či výpusti jsou tudíž nutností.

Zobrazit filtr produktů
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Výška / délka
cm cm
Šířka
cm cm
Hloubka
cm cm
Hmotnost
kg kg
Materiál