📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více
Mapa by neměla zmoknout, ani se jinak poničit. Abychom ji ochránili, musíme ji nosit v pouzdru. Bude tak v bezpečí a stále po ruce. Jaké máme tedy možnosti?

Všichni jsme si tím prošli, jsme venku v terénu, vytáhneme mapu a musíme listovat, než najdeme naši polohu a poté určovat směr nebo cestu, po které máme jít. Když se do této situace přidá déšť, jsme nahraní. Mapu můžeme velmi často vyhodit, nebo nás čeká velmi dlouhé sušení. Proč si takto komplikovat život, když jde vše vyřešit jinak, lépe, pohodlněji. K tomu nám stačí pouzdro na mapu.

Jak jsme bez toho mohli fungovat

Pouzdro na mapu je prakticky vložná kapsa, do které si dáme mapu nastavenou na stránku s prostorem, ve kterém se budeme pohybovat. Mapu dovnitř vkládáme otvorem se suchým zipem nebo klasickým zipem. Vrchní plocha je vytvořena z průhledného plastu, abychom mapu nemuseli zbytečně stále vyndávat. Zbytek je buď nylon, nebo polyester. Základem je, aby byla kapsa nepromokavá a vydržela i nějaký ten šrám ze strany pádu. No, ale kde budeme takové pouzdro nosit?

Tam, kde ho neztratíme

Pouzdra na mapu se mohou nosit buď v batohu, kapse nebo hrudním nosiči. Stejně tak ho můžeme nosit na krku, kde bude mnohem více po ruce. V zásadě záleží vždy na použití. U venkovní procházky je umístnění na krku vhodné, v taktických situacích nikoli. Podle toho i volíme typ pouzdra.

Vybírejme hlavou

Při výběru si dejme pozor na velikost. U map s velkým měřítkem je to jedno, ale malá měřítka mohou způsobit, že budeme mapu často obracet, což není za deště zrovna dobrý nápad. Stejně tak si musíme dát pozor na materiál, který by měl poskytnout co největší ochranu mapě. Bez dobrého spojovacího elementu je materiál k ničemu, proto se zaměřme na kvalitní zipy a suché zipy. Když nám mapa zmokne, můžeme se s ní rozloučit, proto neváhejme a vyberme si vhodné pouzdro.

Zobrazit filtr produktů
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Hmotnost
kg kg
Materiál