📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Pouzdra na fotoaparáty jsou důležité stejně tak jako například pouzdra na dalekohledy. Možná i důležitější. Podle čeho bystě měli takové pouzdro vybírat a jak by mělo vypadat? Odpovědi naleznete v následujících řádcích.

Ztráta rovnováhy, slabší úchop, důvodů může být více, než by Vás kdy napadlo. Výsledek je vždy stejný. Opatrně zvedáte svůj fotoaparát ze země a spolu s nadávkami doufáte, že bude stále fungovat. Tento problém může vyřešit například outdoorový fotoaparát, který bude odolný vůči vodě a pádu. Pokud patříte k těm, kteří chtějí mít svůj přístroj pěkně v bezpečí, ať už se jedná o odolný fotoaparát, nebo zrcadlovku, jste zde správně. Ono je ve výsledku totiž jedno, co je to za foťák, v bezpečí by měly být všechny. Co tedy vyřeší Vaše problémy, pomůže udržet fotoaparát v bezpečí a Vám tak ušetří stres a peníze za nový fotoaparát?

Ano, samozřejmě, je to správné pouzdro. Takové pouzdro může být buď přímo na foťák, na objektiv, nebo na vše dohromady i s doplňky. Záleží především na Vás, kolik budete chtít utratit peněz, jaké jsou Vaše preference a jak velké pouzdro byste si představovali. V následujících řádcích se dočtete něco o materiálech, konstrukci, velikostech, ale i typech pouzder. Tak už se nenechejme ničím zdržovat a pojďme na to.

Jaké typy mám k dispozici?

Správná otázka. Jak jsem naznačil už v druhé části úvodu, máme několik různých typů pouzder. Jejich výběr bude záviset především na typu fotoaparátu, pro který bude pouzdro sloužit. Tedy – pokud máte kompaktní fotoaparát, nejspíše Vám bude stačit menší brašna, do které se kompakt vejde i s nabíječkou, případnými filtry a dalším příslušenstvím. To zpravidla nezabírá tolik místa. Jinak to je u zrcadlovek. K tělu fotoaparátu máte často dvě a více objektivů. Některé jsou širokoúhlé, jiné slouží na makro, jiné na pořádné optické přiblížení se zachováním optimální světlosti. V tomto případě sáhnete po větších brašnách, které budou mít vnitřní prostor dostatečně rozdělený, aby pojmul jak samotný přístroj, tak i další objektivy a ostatní. Případně si můžete zakoupit pouzdro jen na objektiv. To je také dobrá alternativa, která přidává trochu staré dobré modularity. A kdo by ji nechtěl, že?

No a jak se nosí?

Když už víme, jaké typy jsou k dispozici, můžeme si prozradit, jak se dají nosit. Brašny se zpravidla nosí v ruce za klasické ucho, madlo, chcete-li. Spolu s ním mají v 99 % případů ramenní popruh pro snadné nošení a volné ruce. Některá pouzdra mohou mít i průvlek na opasek, nebo systém pro připevnění na MOLLE vazbu.

Jak mají vypadat?

Další skvělá otázka. Pouzdra se zpravidla zavíraní pomocí klopy zajištěné trojzubcem, nebo jinou sponou. To je sice dobrý způsob, ale myslete na bezpečnost. Aby se do pouzdra nedostaly nenechavé ruce zlodějů, nebo Vám věci nevypadly, hodí se zip. Doporučuji pak YKK® zipy, které jsou považovány za nejlepší na světě. Myslete také na to, aby byly nepromokavé. To nás přivádí k materiálu.

Spoléhejte se jen na materiály, které si to zaslouží. Skvělá je například Cordura®, ale postačí i klasičtější nylon. Velmi důležité je, aby byl materiál nepromokavý. Jedině tak si můžete být pouzdrem opravdu jisti.

Dejte pozor i na vnitřní uspořádání pouzdra. Teď nemluvím ani tak o rozložení kapes a přihrádek, jako o polstrování. Když Vám spadne foťák a rozbije se, je to nešťastné. Kdyby spadl foťák v pouzdru a rozbil se, to by byl vrchol. Proto dbejte na polstrování a výztuže.

Suma sumárum

Nemusíte se bát, výběr brašny není nijak složitý. Stačí vědět, jak máte velký fotoaparát a kolik vybavení a doplňků s sebou plánujete nosit. Podle toho se pak zvolí správná velikost, vnitřní dispozice. Na závěr vyřešte barvu, design, způsob nošení a budete spokojeni.

Malý tip na závěr. Pokud bude mít pouzdro vnitřní barvu například oranžovou, bude se Vám v něm vše lépe hledat. A s tím se loučím.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Hmotnost
kg kg
Materiál